Robert Łukasiewicz: "To był najtrudniejszy sezon z dotychczas rozegranych w II Lidze Siatkówki"

b2ap3_thumbnail_IMG_6009

Prezes Lotnika Łęczyca, Robert Łukasiewicz, w kilku zdaniach podsumował miniony sezon w II Lidze Siatkówki Mężczyzn. Przypomnijmy, łęczycanie ostatecznie zajęli dziewiąte miejsce w tabeli, dzięki czemu kolejny sezon rozegrają na szczeblu centralnym w Polsce.

Za nami bardzo trudny sezon dla Lotnik Łęczyca. Ostatecznie zakończył się happy endem i to jest chyba największy pozytyw. Jak pod kątem organizacyjnym można podsumować te minionych kilka miesięcy?

- Ja osobiście podzieliłem ten sezon na trzy etapy. Pierwszy - rozgrywki ligowe do 18 grudnia 2021, drugi - granica i trzeci - finisz sezonu. Z punktu widzenia organizacji to był najtrudniejszy sezon z dotychczas rozegranych w II Lidze Siatkówki. W większości kluby mają problemy np. finansowe, a my mieliśmy problemy kadrowe i po prostu nie mieliśmy kim grać i nie było to spowodowane kontuzjami. Ale wykonujemy taki zawód, że musimy brać pod uwagę różne sytuacje i musimy z tego jakoś wybrnąć. Obecnie ponownie rozpoczynamy wyjazdy na granice. Mam nadzieję, że do rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu, które planujemy na 16 sierpnia sytuacja się ustabilizuje.

Czy według Pana, jako Prezesa drugoligowego klubu, reorganizacja rozgrywek przeprowadzona przed sezonem przez PZPS sprawdziła się i była dobrym posunięciem?

- Moim zdaniem było to dobre posunięcie pod względem sportowym. Bardzo podniósł się poziom rozgrywek. Jeżeli chodzi o nasza grupę, była to chyba grupa najmocniejsza – BAS Białystok awansował do Tauron 1 Ligi, a Arka Tempo Chełm walczyła o awans do ostatniego spotkania ale niestety przegrała i na awans musi poczekać. W naszej grupie oraz grupie 1 i 3 grało 12 drużyn, spadek zaliczyły drużyny, które uzbierały od 9 do 14 punktów, Bzura Ozorków miała punktów 18 i tez niestety spadła. To też świadczy o tym, że poziom naszej grupy był niezwykle wysoki.

Przed rozgrywkami rozmawialiśmy o tym, że przez ten fakt radykalnie wzrosną m.in. koszty transportu. Jaka to była różnica w porównaniu z poprzednim sezonem? Jak udało się sprostać takim kosztom?

- Koszty transportu wzrosły dwukrotnie. Przyczyniła się do tego właśnie reorganizacja ligi oraz drastyczny wzrost cen paliw. Sprostaliśmy tym kosztom, ponieważ nie bazujemy tylko na dotacji z Urzędu Miasta ale mamy Partnera Strategicznego i dlatego udaje się na razie związać koniec z końcem w tej organizacyjnej układance.

W trakcie sezonu doszły niespodziewane wcześniej, większe braki kadrowe w związku z wypełnianiem obowiązków służbowych przez zawodników, którzy w dużej większość są wojskowymi. Trudno było zorganizować treningi, aby wzięło w nich udział więcej osób i porozumieć się z rywalami o przekładanie meczów? Jak do tej sytuacji podchodził PZPS?

- Ze strony PZPS otrzymaliśmy pełne wsparcie. Prawdopodobnie gdyby nie reakcja związku, nie udało by się przełożyć wszystkich spotkań. Z tego miejsca chciałbym podziękować Panu Marcinowi Weinerowi, Przewodniczącemu Wydziału rozgrywek oraz Pani Róży Wachowskiej, starszej specjalistce wydziału rozgrywek za pomoc w sprawach formalnych i kontaktów z klubami w sytuacji, w jakiej się znajdowaliśmy w minionym sezonie.

Bardzo dobre ostatnie mecze w wykonaniu Lotnika pozwoliły na utrzymanie się na szczeblu centralnym. Czy to jeszcze bardziej może wzmocnić i scementować ten młody zespół?

- Końcówka sezonu pokazała nam, że w naszej drużynie drzemie ogromny potencjał. Nasi młodzi zawodnicy dojrzewają na naszych oczach. Myślę, że nadchodzący sezon będzie przełomowy i jeżeli nie będzie zakłócony różnymi sytuacjami zewnętrznymi, to może to być najlepszy sezon w naszym wykonaniu w naszej krótkiej historii.

Na koniec, czy można już powiedzieć o tym, ilu zawodników z kadry z tego sezonu pozostanie w Lotniku?

- Na obecną chwile mogę powiedzieć że prawdopodobnie w drużynie pozostanie 11 zawodników, którzy grali u nas w minionym sezonie. Dlatego zmiany będą można powiedzieć kosmetyczne. Trzon zespołu pozostaje a potrzebne będzie tylko uzupełnienie składu, nad czym już pracujemy.

Na koniec chciałbym podziękować wszystkim osobom i instytucjom, które są zaangażowane w działalność naszego klubu:
- Zawodnicy i sztab szkoleniowy – w tym sezonie pokazali charakter i wolę walki do ostatniego spotkania.
- Partner Strategiczny Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 w Łodzi, na czele z Panem Prezesem Marcinem Nocuniem.
- Urząd Miejski w Łęczycy z Panem Burmistrzem Pawłem Kuleszą oraz Rada Miejska w Łęczycy z Przewodniczącym Andrzejem Domagałą.
- Szkoła Podstawowa nr 4 z Panem Dyrektorem Piotrem Pakułą – hala SP4 jest praktycznie dla nas drugim domem.
- Stowarzyszenie Impet w Łęczycy: Marcin Tober i Krzysztof Góralczyk – oprawy meczowe, które panowie organizują są na poziomie ekstraklasy.
- Usługi Transportowe Sławomir Bechciński – zawsze dojeżdżamy bezpiecznie i na czas.
- Portal ELE24 – opisujecie wszystko, co związane z Lotnikiem od początku naszej działalności.
- Nasi kochani kibice, którzy do samego końca wierzyli, że nam się uda i byli z nami na dobre i złe podczas całego sezonu.

W tym miejscu chciałbym zwrócić się do instytucji i firm z terenu naszego miasta. Jak wiadomo, bez odpowiedniego zaplecza finansowego jest bardzo ciężko osiągać dobre wyniki sportowe, dlatego zapraszamy wszystkich do współpracy z naszym klubem. Oferujemy kilka możliwości reklamy poprzez nasz klub oraz powiększenia naszej rodziny siatkarskiej, jakim jest Lotnika Łęczyca. Kontakt Robert Łukasiewicz 606 712 666.

 

RODO oraz Polityka cookies
Z uwagi na wymogi prawne, niniejszym przedstawiamy informacje na temat przetwarzania danych dostarczanych przez Ciebie podczas korzystania z naszych portali informacyjnych. Klikając w przycisk "Przejdź do portalu", wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych za pomocą plików cookies przez naszych partnerów reklamowych dla celów opisanych poniżej. Jeśli nie wyrażasz zgody na przetwarzanie wspomnianych danych, w każdej chwili możesz opuścić nasz portal. Przechodząc dalej za pomocą przycisku „Przejdź do portalu”, Twoje dane będą przetwarzane przez nas na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora danych lub przez naszych partnerów. Przetwarzanie to nie wymaga wyrażenia przez Ciebie zgody, ale możesz mu się w każdej chwili sprzeciwić.
Stosowanie plików cookies oraz pozostałych technologii informatycznych
Nasz portal oraz nasi partnerzy, stosujemy pliki cookies i pozostałe technologie informatyczne, które gromadzą informacje m.in. o odwiedzanych przez Ciebie stronach internetowych oraz podstronach, a także o lokalizacji urządzenia. Ma to przede wszystkim na celu:
• zapewnienie bezpieczeństwa użytkowników w trakcie korzystania ze stron naszych portali informacyjnych,
• poprawę i stałe ulepszanie świadczonych przez nas usług, dzięki zbieraniu i wykorzystaniu tych danych w celach analitycznych i statystycznych,
• wyświetlanie spersonalizowanych reklam, które odpowiadają Twoim zainteresowaniom (remarketing).
Zakres wykorzystywania plików cookies możesz dowolnie określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Każda przeglądarka posiada własne ustawienia cookies. Jeśli nie wprowadzisz zmian w ustawieniach będzie to oznaczało, iż zgadzasz się na zapisywanie informacji w plikach cookies, a następnie na przechowywane ich w pamięci Twojego urządzenia. Zarówno my, jako właściciele portalu oraz nasi partnerzy możemy uzyskiwać dostęp do tych informacji. 
Wykorzystanie informacji
Aby dopasować wyświetlanie reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań, wykorzystujemy właśnie zebrane i zapisane informacje w plikach cookies. Administratorem Twoich danych jest Local Service sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi, przy ulicy Sienkiewicza 85/87 lok. 8, 90-057 Łódź. Możesz skontaktować się z nami za pomocą formularza kontaktowego oraz w dowolnym momencie wyrazić swój sprzeciw wobec tego rodzaju działań. 
Wykorzystywanie Twoich informacji przez naszych partnerów
Mając na uwadze współpracę z dostawcami reklamowymi informujemy, iż działania w celach marketingowych mogą podejmować nasi partnerzy, korzystający z powierzchni reklamowych w naszych portalach. Do naszych partnerów zaliczamy Google Adsense, a także agencje reklamowe, agencje interaktywne, domy mediowe oraz innych dostawców reklam, w tym Taboola. Podobnie, jak i my, nasi dostawcy reklam również gromadzą i wykorzystują informacje zgromadzone w plikach cookies. Dzięki takim danym, w naszych portalach zobaczysz reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań.
Celem przetwarzania Twoich danych zawartych w plikach cookies przez naszych partnerów jest:
• przechowywanie Twoich informacji na urządzeniu z którego przeglądasz nasz portal i dostęp do nich
• wybór reklam do wyświetlenia w tym reklam spersonalizowanych,
• dopasowanie treści spersonalizowanych
• pomiar efektywności reklam,
• dostarczanie jak najbardziej efektywnych reklam, zgodnych z Twoimi zainteresowaniami.
Abyśmy wraz z naszymi partnerami mogli podejmować powyższe działania, wymagana jest Twoja zgoda, którą wyrażasz poprzez kliknięcie w przycisk „Przejdź do serwisu”. Pamiętaj, że Twoja zgoda jest dobrowolna. Bez niej korzystanie z naszych portali będzie pozbawione wielu funkcji, co może wpłynąć na jakość wyświetlanych informacji.
Twoje prawa
Pamiętaj, że udzieloną zgodę możesz w dowolnym momencie wycofać, korzystając a naszego formularza kontaktowego, jednak pamiętaj, iż wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Za pomocą wspomnianego formularza kontaktowego możesz także wyrazić swój sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu lub prawnie uzasadnionego interesu naszych partnerów. Zgodnie z obowiązującym prawem, możesz zgłosić nam, jako podmiotowi wykorzystującemu Twoje dane żądanie dostępu do tych danych, zmiany ich, usunięcia lub ograniczenia wykorzystania. Zapraszamy Cię także do odwiedzenia naszej Polityki prywatności.