Rodzinny Piknik Kajakowy ponownie w Łęczycy. Zobacz, jak bawili się mieszkańcy

DSC_322_20220822-062407_1
fot. UM Łęczyca

Tereny nad Zalewem w Łęczycy tętniły życiem, muzyką, jedzeniem, a przede wszystkim kajakami, a to za sprawą organizowanego Rodzinnego Pikniku Kajakowego, który ponownie zawitał w łęczyckim kalendarium wydarzeń. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a wisienką na torcie były zawody kajakowe, których poziom utrzymywał w napięciu zarówno uczestników, jak i widzów.

Najmłodsi mogli sprawdzić swoją celność w paintballu, pobawić się na dmuchanym zamku, pomalować buzie, czy wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez Dom Kultury. Nie zabrakło stoisk policji, straży pożarnej oraz WOPR.

Publiczność zabawiał zespół NeoDance, gdzie w tym przypadku konieczne były bisy. To wszystko nie mogło odbyć się na pusty żołądek, dlatego też, dzięki małej gastronomii prowadzonej przez łęczyckie koło PZW, można było się posilić zarówno jedzeniem wytrawnym, jak i słodkim.

Zbigniew Kocoń z kolei prowadził gry dedykowane zarówno dzieciom, jak i dorosłym. I tak cztery zręcznościowe konkurencje zakończyły się następującymi wynikami:

Czarci Darcik
1. Wiktoria Misiak
2. Tobiasz Wawrzyniak
3. Kuba Przepióra

Czarci Dart
1. Robert Grabowski
2. Kamil Misiak
3. Paulina Piotrowska

Żonglowanie byle czym
1. Sebastian Antosiak
2. Szymon Tomczak
3. Alan Niwiński

Sportowe zmagania rodzinne:
1. Rodzina Adamiaków
2. Rodzina Kowalczyków
3. Rodzina Piotrowskich
4. Rodzina Misiaków

Osobną uwagę przykuły kajaki, z których każdy mógł skorzystać. Zawodowcy mieli możliwość zmierzenia się w zawodach kajakowych, z których najlepsi okazali się:

1. Sebastian Antosiak i Zbigniew Antosiak
2. Artur Idczak i Dariusz Jakubowski
3. Paweł Jarczyński

źródło: UM Łęczyca

Zobacz film i zdjęcia: