wersja testowa serwisu

Rowerzysta zginął pod kołami ciężarówki. Ofiara miała blisko 4 promile alkoholu we krwi

Rowerzysta zginął pod kołami TIRa. Ofiara miała blisko 4 promile alkoholu we krwi
fot. poglądowe

Piotrkowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego. Na skutek zderzenia ciężarowej scanii z 59-letnim rowerzystą, mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Do tragedii doszło w miniony wtorek, 21 września. Około godziny 17:30 dyżurny piotrkowskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem rowerzysty i pojazdu ciężarowego. 

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 41-letni kierujący ciężarową scanią z naczepą, jadąc ulicą Miast Partnerskich w kierunku Sulejowa, na przejeździe rowerowym nie ustąpił pierwszeństwa 59-letniemu rowerzyście i potrącił go. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie po kilku godzinach zmarł w wyniku odniesionych obrażeń - wyjaśnia st. asp. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że kierowca scanii był trzeźwy, za to rowerzysta miał blisko 4 promile alkoholu we krwi. 

- Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Piotrkowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia - dodaje Gajewska.