Rusza 12. Light Move Festival. Ogromne zmiany w organizacji ruchu w Łodzi. Wybierasz się? Sprawdź mapę!

248-155554_mo2-216
KMP Łódź

Już dziś, to jest 23 września w Łodzi rusza 12. edycja Light Move Festival 2022. Impreza, która rokrocznie przyciąga rzesze turystów potrwa do niedzieli 25 września. W związku z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom wydarzenia, na wielu ulicach w centrum Łodzi zmieniona zostanie organizacja ruchu. Policja informuje, że wprowadzone na czas festiwalu zmiany, obowiązywać będą od piątku do niedzieli w godzinach 18:00 – 24:00. Jak poruszać się po stolicy województwa? Poniżej znajdziesz wszelkie szczegóły drogowych zmian. 

Centrum miasta wraz z Nowym Centrum stanie się wyjątkową przestrzenią pełną świetlnych atrakcji. Zmiany na drogach pojawią się w każdy festiwalowy dzień w godz. 18:00 – 24:00. W związku z wyświetlanymi na budynkach iluminacjami na czas trwania festiwalu zamknięte zostaną ulice:

 • Piotrkowska od ul. Jaracza do ul. Mickiewicza
 • Narutowicza od ul. Piotrkowskiej do ul. Uniwersyteckiej
 • Sienkiewicza od ul. Nawrot do ul. Narutowicza
 • Kilińskiego od ul. Nawrot do ul. Jaracza
 • P.O.W. od ul. Narutowicza do Alei Rodziny Poznańskich
 • Sterlinga od ul. Jaracza do ul. Narutowicza
 • Knychalskiego od ul. Narutowicza do końca drogi
 • Plac Dąbrowskiego od ul. Narutowicza do ul. Jaracza
 • Składowa od alei Scheiblerów do alei Poznańskich
 • Traugutta i ul. 6 sierpnia od ul. Sienkiewicza do ul. Kościuszki
 • Tuwima od ul. Targowej do ul. Kościuszki
 • Zamenhofa od ul. Kościuszki do ul. Piotrkowskiej
 • Roosevelta w kierunku ul. Piotrkowskiej


Przy okazji drogowych informacji związanych z festiwalem policjanci przypominają także o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. 

- Duże skupiska ludzi, roztargnienie oraz skoncentrowanie uwagi uczestników na świetlnych iluminacjach są niestety doskonałą okazją do skutecznych działań złodziei kieszonkowych. Warto pamiętać o kilku prostych zasadach, które mogą ustrzec nas od przykrych niespodzianek. Przede wszystkim unikajmy noszenia telefonu czy portfela w tylnej kieszeni spodni, wartościowe przedmioty nośmy przy sobie w miejscu trudno dostępnym lub mało widocznym np. w przedniej kieszeni spodni, w wewnętrznej kieszeni kurtki lub marynarki - zaznacza Jadwiga Czyż z łódzkiej policji. 

Pamiętajmy też o tym, by zawsze dokładnie zamykać torebkę czy plecak, nie nośmy plecaka lub torebki na pasku z tyłu. Kolejną wartą do zapamiętania radą jest ta, by unikać noszenia przy sobie dużej ilości gotówki. Nie zabierajmy ze sobą więcej pieniędzy niż to konieczne, a klucze od mieszkania czy samochodu nośmy zawsze w innym miejscu niż dokumenty.

- Podczas uczestnictwa w imprezie, pamiętajmy również o naszych pociechach. Dzieci należy cały czas pilnować i bacznie je obserwować! W tak dużym tłumie, wystarczy tylko chwila nieuwagi aby stracić je z oczu. Jeszcze będąc w domu, warto przeprowadzić z dzieckiem rozmowę dotyczącą bezpiecznego zachowania. zwracając szczególną uwagę na to, by nigdzie się nie oddalało, nie rozmawiało z nieznajomymi i nic od nich nie brało (np. słodyczy, zabawek itp.). Warto również wyposażyć dziecko w karteczkę czy też opaskę z numerem telefonu rodzica, co pomoże w odnalezieniu dziecka na wypadek, gdyby nasza pociecha się zgubiła - dodaje Jadwiga Czyż.

Z mapą atrakcji i zmianami w organizacji ruchu można zapoznać się takżena oficjalnej stronie imprezy >>> KLIKNIJ TUTAJ.