wersja testowa serwisu

Rusza nabór osób niepełnosprawnych do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”

pomoc

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łęczycy informuje o rozpoczętym naborze chętnych osób niepełnosprawnych do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" – edycja 2021.

Głównym celem programu jest wsparcie osób niepełnosprawnych w wykonywaniu codziennych czynności, funkcjonowaniu w życiu społecznym oraz wspomaganie osób niepełnosprawnych w podejmowania wszelkich aktywności. Korzystanie z usług asystenta umożliwi osobom niepełnosprawnym prowadzenie bardziej aktywnego i samodzielnego trybu życia.

Posiadasz orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności lub dziecko z niepełnosprawnościami ze wskazaniami konieczności opiekli pomocy innej osoby?

Weź udział w projekcie „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej".

USŁUGI ASYSTENTA W SZCZEGÓLNOŚCI MOGĄ POLEGAĆ NA POMOCY ASYSTENTA W:

 • wyjściu, powrocie lub dojazdach w wybrane przez uczestnika Programu miejsce (np. dom, praca, placówki oświatowe i szkoleniowe, świątynie, placówki służby zdrowia i rehabilitacyjne, gabinety lekarskie i terapeutyczne, urzędy, znajomi, rodzina, instytucje finansowe, wydarzenia kulturalne, rozrywkowe, społeczne lub sportowe);
 • zakupach, z zastrzeżeniem aktywnego udziału uczestnika Programu przy ich realizacji;
 • załatwianiu spraw urzędowych;
 • nawiązaniu kontaktu/współpracy z różnego rodzaju organizacjami;
 • korzystaniu z dóbr kultury (np. muzeum, teatr, kino, galerie sztuki, wystawy);
 • wykonywaniu czynności dnia codziennego – w tym przez dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności – także w zaprowadzaniu i przyprowadzaniu ich do lub z placówki oświatowej (usługa asystenta na terenie szkoły może być realizowana wyłącznie w przypadku, gdy szkoła nie zapewnia tej usługi).

Osoby zainteresowane, chcące skorzystać z usług asystenta proszone są o wypełnienie KARTY ZGŁOSZENIA stanowiącej załącznik do Programu.

Karty należy złożyć w następujący sposób:

 • dostarczyć do siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łęczycy, ul. Ozorkowska 8, 99-100 Łęczyca
 • wysłać pocztą tradycyjną na adres:
  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łęczycy
  ul. Ozorkowska 8, 99-100 Łęczyca

Przewidywana liczba uczestników Programu to 15 osób / liczba miejsc ograniczona /.

Nabór zgłoszeń prowadzony jest w trybie ciągłym do wyczerpania limitu miejsc.

W przypadku pytań, wątpliwości lub trudności z wypełnieniem karty zgłoszenia prosimy o kontakt telefoniczny z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łęczycy tel. 24 721 23 71 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kartę zgłoszenia można pobrać klikając w link poniżej:

KARTA ZGŁOSZENIA DO PROGRAMU

źródło: UM Łęczyca