Ruszyła III Polska Liga Futsalu. Inauguracyjna wygrana Hurtapu Łęczyca

Za zawodnikami Hurtapu Łęczyca pierwszy mecz sezonu w III Polskiej Lidze Futsalu. Podopieczni Andrzeja Antosa wygrali z drugą drużyną poprzedniego sezonu - KS Tartak Futsal Opoczno.

W pierwszej połowie oglądaliśmy głównie walkę fizyczną, ale nie zabrakło także goli. Już kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu meczu, wynik otworzył Hubert Włodarczyk, który wykorzystał szybkie wznowienie bramkarza Hurtapu. Wicemistrz poprzedniego sezonu wyrównał kilka minut później. Długo utrzymywał się wynik remisowy, jednak w końcówce pierwszej pomocy mocniej zaatakowali łęczycanie, czego efektem były gole Kamila Dzierbickiego i Roberta Czekalskiego.

Druga połowa była bardzo podobna, z tą różnicą, że więcej okazji bramowych mieli przyjezdni i to oni byli bardziej zdeterminowani, by zdobywać kolejne gole. Bardzo szybko im się to udało, bo już w pierwszej minucie po zmianie stron opocznianie pokonali Kaźmierczaka. Podopieczni Andrzeja Antosa kilkadziesiąt sekund później odpowiedzieli celnym strzałem Dzierbickiego i Hurtap ponownie miał dwa trafienia przewagi.

Kolejne minuty to napór ze strony KS Tartak Futsal Opoczno i niezbyt składne próby Hurtapu. Drużyna z Opoczno ponowny„kontakt" z gospodarzami złapała w 27. minucie i dalej dążyła do doprowadzenia do remisu. To jej się jednak nie udało i łęczycanie wygrali na inaugurację rozgrywek 4:3.

Kolejnym rywalem łęczycan będzie drużyna Referees. To spotkanie odbędzie się prawdopodobnie w sobotę, 10 grudnia.

Hurtap Łęczyca - KS Tartak Futsal Opoczno 4:3 (3:1)
Włodarczyk Hubert 1', Dzierbicki Kamil 17', 22', Czekalski Robert 20' - Kuleta Michał 10', Kaczmarek Bartosz 21', Jaworski Kamil 27'