wersja testowa serwisu
  • BHP Łęczyca
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24
  • Restauracja

Samorządowcy z całego powiatu spotkali się w starostwie. Tematami rozmów pomoc dla szpitala i aktualna sytuacja epidemiologiczna

dsc09247
Podczas spotkania zachowano środki ostrożności (fot. Starostwo Powiatowe w Łęczycy)

We wtorek, 24 marca, na zaproszenie Pana Janusza Mielczarka, Starosty Łęczyckiego, przy zachowaniu dużej ostrożności i spełnieniu odpowiednich zabezpieczeń, w Starostwie Powiatowym w Łęczycy odbyło się spotkanie władz samorządowych Powiatu, Miast i Gmin z obszaru Powiatu Łęczyckiego. Spotkanie dotyczyło konieczności wsparcia łęczyckiego Szpitala i zakupienia karetki pogotowia oraz omówienia aktualnej sytuacji epidemiologicznej na terenie województwa łódzkiego i powiatu.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. Pani Daria Kondak, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy oraz Pan Krzysztof Kołodziejski – Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łęczycy. Wszyscy uczestnicy, przedstawiciele samorządów lokalnych zadeklarowali chęć współpracy przy dofinansowaniu zakupu karetki pogotowia, która miałaby już na początku maja wzbogacić zasoby łęczyckiego Szpitala.

Gmina Daszyna i Gmina Witonia podjęły już w tej sprawie stosowne uchwały. Powiat Łęczycki także podjął uchwałę i Zarząd Powiatu podpisał umowę dotyczącą zakupu sprzętu w formie respiratora (40 tys. zł), który będzie częścią wyposażenia karetki. Większość samorządów podejmie także stosowne uchwały, przy ewentualnej aprobacie radnych, podczas najbliższych sesji. Większość samorządów wesprze szpital w Łęczycy przyjmując stawkę 5 złotych w przeliczeniu na jednego mieszkańca gminy.

Spotkanie było także okazją wymiany informacji na temat bieżących spraw, dotyczących mieszkańców gmin, miast i całego Powiatu Łęczyckiego.

źródło: Starostwo Powiatowe w Łęczycy