wersja testowa serwisu

„Serce” na nakrętki stanęło przed Urzędem Gminy Witonia

„Serce” na nakrętki stanęło przed Urzędem Gminy Witonia

W dniu 16 marca 2021 r. z inicjatywy radnych Radnych Gminy Witonia oraz sfinansowaniu materiałów, przed budynkiem Urzędu Gminy w Witoni stanęło pięknie wykonane „Serce" na nakrętki. Wykonania podjęli się Przewodniczący Rady Gminy Pan Dariusz Kowalczyk, Sołtys Anusina Pan Wiesław Ratajczyk wraz mieszkańcami Panem Marcelem Kuźnickim i Panem Janem Sobczykiem. Wspólna ciężka praca Panów przyniosła wspaniałe efekty. W imieniu mieszkańców Gminy Witonia bardzo dziękujemy Radnym i Wykonawcom „Serca".

„Serca" na nakrętki pojawiają coraz liczniej w gminach w całej Polsce. Najczęściej sprzedaż plastikowych nakrętek pomaga w finansowaniu leczenia i rehabilitacji dzieci. Mieszkańcy gminy Witonia również mogą się przyłączyć do tej akcji i zamiast wyrzucać nakrętki do kosza mogą je przynieść przed nasz urząd i wrzucić do „Serca".

Pamiętajmy także, że zbieranie nakrętek to dbałość o środowisko. Nakrętki produkowane są ze specjalnego tworzywa, jakim jest czysty polimer PET (polietylen), który zamieniony na granulat daje się od razu przetwarzać na kolejne zakrętki, plastikowe opakowania czy rury PCV, a nawet obudowy komputerów. Jest to innego rodzaju tworzywo sztuczne niż butelka, którą domyka nakrętka a jego recykling jest dużo łatwiejszy niż recykling butelek.

Zachęcamy do korzystania z „Serca", które przypominamy ustawione jest przed Urzędem Gminy w Witoni.

Zobacz zdjęcia: