wersja testowa serwisu
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24
  • Restauracja
  • BHP Łęczyca

Serce Żyrardowa bije dla Drzewicy

normal_cd4ea808c3396634755f8c3edfb79fcc37ac9b66
fot. Starostwo Powiatowe w Opocznie

Trwa organizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Opocznie akcja "Powrót do Domu''. Polega ona na zbiórce odzieży, środków higienicznych i produktów pierwszej potrzeby, które trafią do mieszkańców Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Drzewicy. Obiekt, w którym mieszkali został gruntownie zdezynfekowany dzięki pomocy 5 Tarnogórskiego Pułku Chemicznego im. gen. broni Leona BERBECKIEGO. Ze względów bezpieczeństwa zutylizowane zostały także ubrania oraz pościel mieszkańców DPS-u.

Pomoc dla Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy płynie nie tylko od darczyńców z terenu Powiatu Opoczyńskiego. W akcję, spontanicznie włączyły się organizację kościelne z Żyrardowa.

Dziś (21.04.2020) do Opoczna przyjechał ogromy transport niezbędnej odzieży, środków higienicznych i produktów pierwszej potrzeby, który dostarczyli ks. Sylwester Bernat z Parafii Matki Bożej Pocieszenia W Żyrardowie oraz Pan Marek Puszcz- który koordynował akcję transportu. Wszystkie te dary zostaną przekazane powracającym z ewakuacji mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy.

W zbiórkę włączyła się również parafialna Caritas. Dzięki natychmiastowej reakcji ks. Sylwestra Bernata, parafianie zebrali tak wielką ilość darów w zaledwie kilka dni. Kilkadziesiąt toreb nowych ubrań, nowe koce, ręczniki oraz tyle samo odzieży używanej w doskonałym stanie, a także wiele kg środków higienicznych- każdy podarował co tylko mógł. Do zbiórki dołączył również Prezydent Miasta Żyrardowa- Pan Lucjan Krzysztof Chrzanowski a także Siostry Niepokalanki z Szymanowa.

Tak wielkiej ilości darów nie można by przywieść do Drzewicy gdyby nie pomoc ks. Dziekana Adama Bednarczyka- Proboszcza Parafii Matki Bożej Pocieszenia W Żyrardowie, który zorganizował specjalnie na ten cel przyczepę.

''Ludzka dobroć nie zna granic. Dziękujemy wszystkim, którym nie jest obcy los bliźniego. Bóg zapłać za wspaniałą, chrześcijańską, godną do naśladowania postawę ' – Podkreśla Wicestarosta Opoczyński Maria Barbara Chomicz.

''Dziękujemy ks. Sylwestrowi Bernatowi i ks. Dziekanowi Adamowi Bednarczykowi za troskę i otwarcie na potrzeby drugiego człowieka. Bóg zapłać wszystkim za bezinteresowną pomoc'' – dodaje Starosta Opoczyński Marcin Baranowski.

W połowie tygodnia do Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy wejdą służby, by wykonać dodatkowego odkażania m.in. podłóg, mebli i klamek. Następnie, stopniowo będzie można wprowadzać do obiektu kadrę. Mieszkańcy niezakażeni koronawirusem będą mogli wrócić do domu prawdopodobnie pod koniec tygodnia.

źródło: Starostwo Powiatowe w Opocznie