wersja testowa serwisu

Siatkarze Lotnika Łęczyca wrócili do treningów. Zapowiada się intensywny początek sezonu

4A701E02-49A4-4C95-B0C3-19A1443F662F

Zawodnicy MMKS Lotnik Łęczyca rozpoczęli przygotowania do nowych rozgrywek. Podopieczni Piotra Janiaka w październiku rozpoczną swój trzeci sezon na szczeblu centralnym, zawodnicy tradycyjnie powalczą także w Mistrzostwach 12 Dywizji Zmechanizowanej oraz Mistrzostwach Wojska Polskiego.

W poniedziałek, 9 sierpnia do treningów wrócili siatkarze Lotnika Łęczyca. Nasza drużyna do 17 września będzie trenować w Łęczycy. Zajęcia odbywają się dwa razy dziennie w hali, siłowni, boiskach do siatkówki plażowej oraz w terenie. Łęczycanie planują rozegrać kilka turniejów towarzyskich oraz meczów sparingowych.

- W dniach 20-24 września rozegramy Mistrzostwa 12 Dywizji Zmechanizowanej, które odbędą się w Sulechowie. Po mistrzostwach, od dnia 27 września, już z całą reprezentacją „dwunastki" rozpoczniemy bezpośrednie przygotowania do Mistrzostw Wojska Polskiego, których jesteśmy gospodarzem i rozegramy je w dniach 26–29 października w Sulechowie. Będziemy bronić brązowego medalu z roku 2019 - mówi ELE24 Robert Łukasiewicz, prezes MMKS Lotnik Łęczyca.

W zespole dojdzie do kilku zmian kadrowych, jednak jak podkreśla prezes Lotnika, trzon drużyny został utrzymany. Aktualnie tenuje czternastu zawodników, wkrótce powinniśmy poznać ich personalia. Zapowiadane są nowe twarze.

Inauguracja II Ligi Siatkówki Mężczyzn zaplanowana została na 2 października. Lotnik Łęczyca na wyjeździe zmierzy się wtedy z MOS Wola Tramwaje Warszawskie. Sezon zakończy się 9 kwietnia kolejnym wyjazdem do Warszawy, tym razem na mecz z KS Metro. Przypomnijmy, w tym sezonie zawodnicy rozegrają tylko rundę zasadniczą - mecz i rewanż. Nie ma faz play-off i play-out. Po rundzie dwie ostatnie drużyny spadają do 3 ligi, a dwie pierwsze wchodzą do turnieju półfinałowego o awans do 1 ligi.

- Przed nami 7 miesięcy grania oraz do przejechania 5500 kilometrów. Sezon będzie bardzo ciężki, dlatego musimy się do niego jak najlepiej przygotować. Mamy również nadzieję, że po roku nieobecności kibice wrócą do hali, bo mecze bez publiczności wyglądały bardzo dziwnie - dodaje Robert Łukasiewicz. - Bardzo intensywnie zapowiada się październik, bo rozgrywki ligowe musimy połączyć z Mistrzostwami Wojska Polskiego oraz zgrupowaniem w Sulechowie i to na pewno odbije się na zdrowiu naszych zawodników. Ale mamy nadzieję, że 9 października spotkamy się z kibicami na pierwszym meczu w Łęczycy, który rozegramy z drużyną UKS Centrum Augustów.

Lotnik Łęczyca w nadchodzącym sezonie zagra z takimi drużynami, jak: BAS Białystok (spadkowicz z I Ligi), UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki, Arka Tempo Chełm, KS Camper Wyszków, KS Metro Warszawa, MOS WOLA Tramwaje Warszawskie, UKS Centrum Augustów, UKS Międzyrzecka Trójka Międzyrzec Podlaski, Enea KKS Kozienice, Bzura Ozorków, IŁ CAPITAL Huragan Wołomin (beniaminek).

Zobacz zdjęcia: