wersja testowa serwisu
  • BHP Łęczyca
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24
  • Restauracja

Sieradzcy funkcjonariusze KAS rozbili nielegalny punkt gier hazardowych

article
fot. Łódzki Urząd Celno-Skarbowy w Łodzi

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z sieradzkiej komórki kontroli celno-skarbowej rynku zlikwidowali 1 czerwca w Wieluniu nielegalny punkt hazardowy i zajęli dwa urządzenia do gier.

Informacje zebrane przez funkcjonariuszy wskazywały, że w jednym z lokali w centrum Wielunia są urządzane nielegalne gry hazardowe. Mimo wyposażenia punktu w kamery monitoringu oraz w drzwi i wewnętrzne okratowania z zamkami elektromagnetycznym, funkcjonariusze celno-skarbowi dostali się do środka i przeprowadzili kontrolę.

Jak się okazało, wieluński punkt był bezobsługowym salonem gier hazardowych, prowadzonym i nadzorowanym zdalnie. Miejsce przypominało kawiarenkę internetową, a jako dodatkowe zabezpieczenia zamontowano syrenę alarmową o wysokim natężeniu dźwięku i pojemnik z gazem łzawiącym.

Rozpoczęcie gry hazardowej było możliwe po pobraniu specjalnego kodu kreskowego z zamontowanego na ścianie wpłatomatu. Przed pobraniem kodu gracze musieli zasilić urządzenie gotówką. W ten sam sposób następowała wypłata wygranych.

W lokalu funkcjonariusze KAS zajęli dwa komputery do gier hazardowych, wpłatomat oraz sprzęt elektroniczny umożliwiający zdalną obsługę punktu. Postępowanie prowadzone przez Łódzki Urząd Celno-Skarbowy ustali osoby odpowiedzialne za urządzanie i prowadzenie nielegalnego procederu.

Sprawcom grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat trzech. Muszą również liczyć się z karą pieniężną w wysokości 200 tys. zł., związaną z posiadaniem dwóch nielegalnych urządzeń do gier hazardowych.

źródło: Łódzki Urząd Celno-Skarbowy w Łodzi