wersja testowa serwisu

Sieradzcy policjanci zatrzymali recydywistę. Został zatrzymany, gdy wracał z włamania

Sieradzcy policjanci zatrzymali recydywistę. Został zatrzymany, gdy wracał z włamania
fot. KPP w SIeradzu

Sieradzcy policjanci zatrzymali 38-latka, który okradł teren budowy. Okazało się że tego samego dnia mężczyzna włamał się do sąsiedniego domu, skąd ukradł narzędzia budowlane. Ponieważ działał w warunkach recydywy, grozi mu kara nawet do 15 lat więzienia. Policjanci odzyskali wszystkie skradzione przedmioty.

Wieczorem 3 marca 2021 roku sieradzka policja została powiadomiona o kradzieży. Sprawca wykorzystując nieobecność właścicieli, wszedł na teren posesji w budowie, skąd ukradł urządzenia elektryczne i elektronarzędzia o wartości ponad 2000 złotych.

Jadąc na miejsce interwencji funkcjonariusze Wydziału Prewencji sieradzkiej komendy zwrócili uwagę na mężczyznę pchającego taczkę. Na taczce znajdowały się skradzione urządzenia. 38-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego został zatrzymany. Na taczce znajdowały się także przedmioty niepochodzące z okradzionej posesji. Policjanci szybko ustalili, że 38-latek tego samego dnia włamał się do drewnianego domku, skąd ukradł narzędzia budowlane o wartości około 800 złotych.

Policjanci wszystkie odzyskane przedmioty zwrócili właścicielom. Zatrzymany 38-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Ponieważ czynów tych dopuścił się w warunkach recydywy, grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Sieradzu