Słaby mecz i tylko remis Hurtapu Łęczyca. Sprawa awansu do fazy pucharowej nadal niepewna

Niespodzianką zakończył się drugi mecz Hurtapu Łęczyca na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-19 w Futsalu. Podopieczni Andrzej Antosa tylko zremisowali z Tech Project Jarosław i nie są jeszcze pewni awansu do fazy pucharowej turnieju.

Faworytem tego spotkania bez wątpienia byli łęczycanie, którzy od samego początku przejęli inicjatywę. Podopiecznym Andrzeja Antosa i Roberta Czekalskiego przytrafiały się jednak proste i niewymuszone błędy przy wyprowadzaniu akcji. Najbliżej zdobycia gola był Włodarczyk, który przejął piłkę przed polem karnym rywala, jednak futsalówka po jego uderzeniu poszybowała obok prawego słupka.

Widząc słabszą dyspozycję graczy z Łęczycy, Tech Project Jarosław zaczął sobie coraz śmielej poczynać. Bardzo groźnie z rzutu wolnego uderzał jeden z graczy rywali, jednak na posterunku był Mateusz Prochoń.

Od początku drugiej połowy Hurtap Łęczyca cały czas był stroną przeważającą. Łęczycanie dłużej utrzymywali się przy piłce i przebywali na połowie rywala, jednak nie potrafili zagrozić bramce drużyny z Jarosławia. Przez pierwsze sześć minut podopieczni Andrzeja Antosa oddali tylko dwa celne strzały, z którymi bez większych problemów poradził sobie bramkarz Tech Project.

Niestety, w 21. minucie rywale przeprowadzili kontratak, który okazał się skuteczny. Piłka trafiła do Kacpra Benca, który precyzyjnym strzałem między nogami Prochonia wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Sytuacja Hurtapu mocno się skomplikowała. Niespełna dwie minuty później w końcu dobrą akcję przeprowadzili łęczycanie. Jarczyński zagrał na ścianę do Góralczyka, który z łatwością odwrócił się w stronę bramki i pewnym strzałem doprowadził do wyrównania.

Na więcej czasu już zabrakło. Hurtap podzielił się punktami z Tech Project Jarosław. O godzinie 16:00 rozpocznie się ostatni mecz łęczycan w fazie grupowej MMP. Rywalem naszej drużyny będzie Gwiazda Ruda Śląska.

Junior Hurtap Łęczyca - Tech Project Jarosław 1:1