wersja testowa serwisu

Śmiertelny wypadek na DK91, nie żyje jedna osoba. Na miejscu śmigłowiec LPR

Śmiertelny wypadek na DK91, nie żyje jedna osoba. Na miejscu śmigłowiec LPR

Do kolejnego tragicznego wypadku doszło dzisiaj (2 października) w naszym regionie. Tym razem w wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych śmierć poniosła 62-letnia kobieta.

W piątek, 2 października kilkanaście minut przed godziną 10:00 do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie wpłynęło zgłoszenie o wypadku w Krężelewiach (gm. Daszyna). Jak się okazało, na drodze krajowej nr 91 zderzyły się dwa samochody osobowe Opel i Peugeot.

Na miejsce zadysponowano wszystkie służby ratunkowe, w tym trzy zastępy JRG Łęczyca, dwa zastępy OSP Topola Królewska i jeden zastęp OSP Daszyna, a także Zespół Ratownictwa Medycznego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak udało nam się dowiedzieć, po zderzeniu się aut w Oplu zakleszczone były dwie kobiety, które zostały ewakuowane przez strażaków przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Niestety jednej z nich - 62-latki - nie udało się uratować i lekarz stwierdził zgon. 41-letnia kobieta z tego samego auta została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Zgierzu. 72-letni mężczyzna jadący w Peugeocie po przebadaniu odmówił dalszej pomocy.

Poznaliśmy także wstępne ustalenia policjantów, z których wynika, że 72-latek podczas wyprzedzania na skrzyżowaniu doprowadził do zderzenia się z Oplem Astra, którego 62-letnia kierująca skręcała w lewo. Kierowca Peugeota był trzeźwy.

Droga w miejscu wypadku jest całkowicie zablokowana. Wkrótce powinien zostać odblokowany pas w kierunku Łęczycy. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśniają łęczyccy policjanci.

Zobacz zdjęcia z miejsca zdarzenia: