wersja testowa serwisu

Śmiertelny wypadek pod Łęczycą, nie żyje 46-letni mężczyzna. Policja wydała komunikat

71740408-EE42-4B75-81F0-AD75495CD17_20201222-091311_1

Policjanci z komendy powiatowej w Łęczycy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Wilczkowice na drodze wojewódzkiej nr 703. W wyniku zderzenia z autem zginał 46 – letni pieszy. 

W poniedziałek, 21 grudnia około godz. 19:10 na drodze wojewódzkiej nr 703, w miejscowości Wilczkowice doszło do zderzenia samochodu osobowego z pieszym. Policjanci pracujący na miejscu wstępnie ustalili, że kierująca Peugeotem jadąc w kierunku Łęczycy, potrąciła idącego jezdnią 46-latka.

- Mimo podjętej reanimacji mężczyzna zmarł. 28-letnia kierująca osobówką była trzeźwa. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz przesłuchali świadków tego wypadku. Na miejscu pracowały wszystkie służby ratunkowe Szczegółowe okoliczności tego wypadku wyjaśni postępowanie prowadzone pod nadzorem miejscowej prokuratury - informuje st. asp. Mariusz Kowalski, oficer prasowy KPP w Łęczycy.

Na miejscu pracowałī trzy zastępy straży pożarnej - dwa JRG Łęczyca oraz jeden OSP Leźnica Mała. Strażacy, do czasu przybycia na miejsce załogi Zespołu Ratownictwa Medycznego, prowadzili reanimację poszkodowanego mężczyzny,

Policjanci apelują do pieszych o używanie elementów odblaskowych, poruszanie się właściwą stroną drogi. Ograniczenie prędkości i zachowanie bezpiecznej odległości podczas manewrów wymijania, omijania niech będzie przestrzegane przez kierujących. Wspólnie jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo. Zachowajmy szczególną ostrożność!.