Śmiertelny wypadek w Witoni, nie żyje pieszy potrącony przez auto

261-183915
fot. KPP w Łęczycy

Policjanci z łęczyckiej komendy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku. W wyniku zderzenia z samochodem osobowym pieszy poniósł śmierć na miejscu. 

10 grudnia 2023 roku około godziny 19.05 policjanci z łęczyckiej komendy zostali skierowani do miejscowości Witonia, gdzie na ulicy Promiennej doszło do wypadku drogowego. 

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierująca peugeotem jadąc w kierunku ulicy Zielonej na prostym odcinku drogi zderzyła się z pieszym. Niestety, 51-latek na skutek doznanych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. 69-letnia kobieta była trzeźwa. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśni postępowanie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łęczycy - mówi asp. szt. Mariusz Kowalski. - Przypominamy i apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Pieszym i rowerzystom przypominamy o noszeniu elementów odblaskowych. Prawidłowe ich umieszczenie w polu działania świateł pojazdów nadjeżdżających z obu kierunków znacznie zwiększa bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu. Odblaski ratują życie!