wersja testowa serwisu

Sprawca rozboju na dworcu PKP w Opocznie zatrzymany. Grozi mu 12 lat więzienia

270-131622
fot. KPP w Opocznie

Policjanci z opoczyńskiej komendy ustalili i zatrzymali 26-letniego sprawcę rozboju. Mężczyzna, grożąc ofierze, zabrał mieszkańcowi Tomaszowa Mazowieckiego zegarek oraz chciał zmusić mężczyznę do wypłaty z konta bankowego kilkuset złotych. Dzięki skrupulatnej pracy policjantów pionu dochodzeniowo-śledczego oraz szybkiej reakcji funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego, dzień po zdarzeniu, podejrzany został zatrzymany. 

Zdarzenie miało miejsce 14 czerwca o godzinie 21.15 w okolicy dworca PKP w Opocznie. Napastnik, grożąc, zażądał aby 39-latek oddał mu swój zegarek. Mężczyzna w obawie o swoje życie i zdrowie wykonał polecenie. Następnie sprawca zażądał od tomaszowianina aby poszedł z nim do najbliższego bankomatu. Napastnik oczekiwał, że 39-latek wypłaci pieniądze ze swojego konta bankowego i mu je odda. Na szczęście mężczyzna zdołał wyrwać się napastnikowi i o całej sytuacji powiadomił opoczyńskich policjantów.

Mundurowi od razu przystąpili do ustalenia tożsamości przestępcy. Praktycznie przez całą noc od momentu zgłoszenia skrupulatnie, krok po kroku, docierali do kolejnych informacji, dowodów, które w konsekwencji doprowadziły do ustalenia tożsamości napastnika. Wysiłki policjantów przyniosły rezultaty.

Sprawcą rozboju okazał się 26-letni mieszkaniec Łodzi, obecnie przebywający w Opocznie. Policjanci odzyskali skradziony 39-latkowi zegarek. Dodatkowo w trakcie prowadzonych przez policjantów ustaleń, okazało się, że 26-latek na swoim koncie ma także kradzież roweru. Mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Decyzją Sądu na wniosek prokuratora, wobec 26-latka zastosowano tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwo, kodeks karny przewiduje karę od 2 do nawet 12 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie za kradzież roweru.

źródło: KPP w Opocznie