Srebrna odznaka Honorowego Dawcy Krwi dla łęczyckiego policjanta

261-148765
fot. KPP w Łęczycy

Policjant z łęczyckiej komendy w dowód uznania za najpiękniejszy dar humanitarny otrzymała od Polskiego Czerwonego Krzyża srebrną odznakę Zasłużony Honorowy Dawca Krwi. Aspirant sztabowy Krzysztof Góra ma już na swoim koncie oddane ponad 12 litów krwi.

W czwartek, 26 maja do Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy zawitał Wiceprezes Rejonowego Zarządu PCK w Łęczycy Waldemar Łukaszewski, który wręczył srebrną odznakę Zasłużony Honorowy Dawca Krwi miejscowemu policjantowi. W dowód uznania za najpiękniejszy dar humanitarny – bezinteresowne oddawanie krwi otrzymał ją aspirant sztabowy Krzysztof Góra. 

- Policjant od kilku lat aktywnie włączając się w akcje oddawania krwi, przyczyniają się do ratowania zdrowia i życia innych ludzi. Na swoim koncie ma już oddane ponad 12 litrów krwi. Gratulacje i wyrazy uznania za ten szczytny cel przekazał Komendant Powiatowy - młodszy inspektor Zbigniew Gruszczyński i podkomisarz Paweł Kakaryga - Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji - mówi st. asp. Mariusz Kowalski.