wersja testowa serwisu

Strażacy i policjanci z powiatu łęczyckiego objęci kwarantanną. Mieli kontakt z zakażonym ratownikiem medycznym

Strażacy i policjanci z powiatu łęczyckiego objęci kwarantanną. Mieli kontakt z zakażonym ratownikiem medycznym

Kilka dni temu informowaliśmy, że u ratownika medycznego karetki pogotowia z powiatu łęczyckiego potwierdzono zakażenie koronawirusem, a członkowie jego zespołu i osoby mające z nim kontakt zostały objęte kwarantanną. Jak udało nam się dowiedzieć, izolację zastosowano także wobec innych przedstawicieli służb ratunkowych.

Ratownik medyczny z powiatu łęczyckiego, u którego potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 uczestniczył w akcji ratunkowej przy wypadku na drodze krajowej nr 91 w gminie Daszyna, do którego doszło w czwartek, 9 kwietnia - dowiedziało się ELE24. Wczoraj (15 kwietnia) łęczycki sanepid skontaktował się z komendantami powiatowymi policji oraz państwowej straży pożarnej i poinformował o tym fakcie.

Decyzją Powiatowego Państwowego Inspektora Sanitarnego w Łęczycy ratownicy zostali objęci domową kwarantanną i zlecono wykonanie u nich testów laboratoryjnych na obecność koronawirusa. Testy mają odbyć się jeszcze dzisiaj, a wyniki poznamy najprawdopodobniej w piątek, 17 kwietnia.

Jak udało nam się dowiedzieć w KPP oraz KP PSP w Łęczycy, kwarantanną objęte są łącznie 23 osoby - trzech funkcjonariuszy policji oraz dwadzieścia osób z Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej. Są to procedury związane z aktualnymi rozporządzeniami rządu.

Jak zapewniają ratownicy, podczas akcji przy wspomnianym wypadku zostały zachowanie wszystkie niezbędne środki ostrożności i zabezpieczenia - ratownicy działania prowadzili w specjalnych maskach oraz rękawiczkach. Po zakończeniu działań sprzęt użyty podczas akcji został odpowiednio zdezynfekowany.

Aktualna sytuacja nie ma wpływu na pracę w komendach.

Aktualizacja (11:00): 

Jak poinformowała ELE24 Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy, mgr Daria Kondak łącznie do tej pory kwarantanną zostało objętych 46 osób, które potencjalnie mogły mieć bezpośredni kontakt z osobą zakażoną.