wersja testowa serwisu

Strażacy i policjanci z powiatu łęczyckiego poznali wyniki testów na obecność koronawirusa

b2ap3_thumbnail_DSC01780-1

Trzech funkcjonariuszy policji oraz dwadzieścia osób z Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej zostało objętych kwarantanną po tym, jak podczas działań przy wypadku na drodze krajowej nr 91 w gminie Daszyna mieli kontakt z zakażonym koronawirusem ratownikiem medycznym. Wszyscy poznali już wyniki testów laboratoryjnych na obecność SARS-CoV-2.

Kilka dni temu informowaliśmy, że ratownik medyczny z powiatu łęczyckiego, u którego potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 uczestniczył w akcji ratunkowej przy wypadku na drodze krajowej nr 91 w gminie Daszyna, do którego doszło w czwartek, 9 kwietnia. W związku z tym, decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łęczycy funkcjonariusze ze służb biorących udział w akcji ratunkowej zostali objęci domową kwarantanną i zlecono wykonanie u nich testów laboratoryjnych na obecność koronawirusa.

Wszyscy otrzymali już wyniki testów. Na szczęście nie potwierdzono zakażenia koronawirusem.

- PPIS w Łęczycy informuje, że wyniki testów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 pobranych w dniach 16.04.2020 r. - 18.04.2020 r. były ujemne, w związku z czym osoby wykonujące zawody o szczególnym znaczeniu dla Państwa po uzyskaniu ujemnego wyniku zostają zwolnione z kwarantanny - poinformowała ELE24 mgr Daria Kondak, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy.