Strażacy z Koluszek uratowali ludzkie życie. "To piękny przykład profesjonalizmu naszych funkcjonariuszy"

418986195_788942689947991_2789660603707528586_n
fot. KP PSP powiatu łódzkiego wschodniego

Strażacy Komendy Powiatowej PSP powiatu łódzkiego wschodniego, w czasie wolnym od służby, przyczynili się do uratowania zdrowia i życia ludzkiego.

Postawa godna naśladowania została nagrodzona zarówno przez Komendę Rejonową Policji w Warszawie, jak i Komendę Powiatową PSP powiatu łódzkiego wschodniego.

- Komendant Rejonowy Policji w Warszawie pisemnie poinformował naszą komendę, że w dniu 18 lutego 2024 roku w czasie wolnym od służby sekc. Mateusz Olczak i st. str. Łukasz Góralczyk najechali na wypadek drogowy w Warszawie na trasie S8. Niezwłocznie zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz kontrolowali funkcje życiowe osoby poszkodowanej do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego, czym przyczynili się do uratowania zdrowia i życia ludzkiego - czytamy w komunikacie KP PSP. - To piękny przykład profesjonalizmu naszych funkcjonariuszy i namacalny dowód, że strażakiem się jest 24 godziny na dobę przez cały rok!

W dowód uznania otrzymali oni gratulacje i wyróżnienia od st. bryg. Krzysztofa Supery - Komendanta Powiatowego PSP powiatu łódzkiego wschodniego.