wersja testowa serwisu
  • Restauracja
  • BHP Łęczyca
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24

Stwórz „rajski” aforyzm i weź udział w konkursie

ews2
fot. Urząd Miasta Bełchatów

Jeszcze przez kilka dni, a dokładniej do 29 maja, można zgłaszać się do miejskiego konkursu literackiego „Rajski Dzień Kobiet". W zabawie udział mogą wziąć osoby pełnoletnie, które chciałyby zmierzyć się ze sztuką aforyzmów i miejskimi symbolami. Inspiracją dla nich ma być przynajmniej jedno z pięciu słów: raj, Ewa, sztuka, jabłko i Bełchatów. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Od wieków kobieta jest obiektem artystycznych dociekań twórców różnych dziedzin sztuki – od malarstwa, muzyki, przez rzeźbę, fotografię aż po film i oczywiście literaturę. Do grona artystów, którzy płci pięknej poświęcili swoje twórcze działania, dołączyć mogą teraz także bełchatowianie. Wystarczy, że wystartują w miejskim konkursie dedykowanym właśnie wszystkim paniom.

Co konkretnie trzeba zrobić? Nic trudnego – napisać sentencję w formie życzeń dla kobiet. Co ważne, w autorskim projekcie, nie dłuższym niż 250 znaków, powinno znaleźć się chociaż jedno słowo związane z historią i tradycją miasta. Mowa tu o: raju, Ewie, sztuce, jabłku i Bełchatowie. Liczy się kreatywność i pomysłowość.

Dla uczestników zabawy przygotowano upominki, a dla autorów trzech najlepszych projektów - nagrody pieniężne: od 100 do 300 złotych. Ponadto do wybranych projektów literackich wykonana zostanie artystyczna ilustracja. Tak przygotowane materiały będą następnie promować nasze miasto oraz jesienny Festiwal Sztuki Jabłka.

W związku z epidemią koronawirusa zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną. Formularz konkursowy należy pobrać z załącznika poniżej, wypełnić, własnoręcznie podpisać, zeskanować i w takiej formie odesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W załącznikach znajdują się również regulamin oraz informacja o konkursowych terminach.

Czas nadsyłania prac na konkurs mija 29 maja, a wyniki poznamy najpóźniej w połowie lipca.

Załączniki:

Formularz zgłoszeniowy.doc
19 kB
Regulamin konkursu Rajski Dzień Kobiet.doc
59 kB
Zmiany w Regulaminie konkursu Rajski Dzień Kobiet.pdf
39 kB

źródło: UM Bełchatów