wersja testowa serwisu

Sukces reprezentacji Polski osób niepełnosprawnych w siatkówce plażowej. Trenerem kadry jest Piotr Janiak

Sukces reprezentacji Polski osób niepełnosprawnych w siatkówce plażowej. Trenerem kadry jest Piotr Janiak
fot. Reprezentacja Polski osób niepełnosprawnych w siatkówce plażowej (facebook)

Reprezentacja Polski osób niepełnosprawnych w siatkówce plażowej wzięła udział w Para Volley Europe w Słowenii. Trenerem kadry jest ozorkowianin, Piotr Janiak, który na co dzień prowadzi także drugoligowy MMKS Lotnik Łęczyca.

Mijający tydzień jest bardzo pracowity dla zawodników reprezentacji Polski osób niepełnosprawnych. Nasi siatkarze plażowi z powodzeniem rywalizowali w międzynarodowych zawodach Słowenii. Przez kilka dni Polacy grali z zespołami z całej Europy.

W pierwszym dniu zawodów podopieczni Piotra Janiaka musieli rozegrać aż trzy spotkania - ze Słowenią, Węgrami oraz Chorwacją i wszystkie zakończyły się ich zwycięstwami. Następnego dniach, w ostatnich meczach fazy grupowej, nasza reprezentacja uporała się także z Włochami oraz Słowacją. Czwartek przyniósł jeszcze jedno spotkanie - półfinałowe. Polacy ponownie mierzyli się z reprezentacją Węgier i kolejny raz nie dali szans rywalom, wygrywając pewnie 2:0.

W ostatnim meczu turnieju los zetknął reprezentację Polski z Włochami. Pierwszy set przyniósł wiele emocji, ale ostatecznie to nasz zespół wygrał 21:17. Druga partia przebiegała już pod dyktando Polaków, którzy oddali rywalom tylko siedem punktów, dzięki czemu mogli się cieszyć ze zwycięstwa w całych zawodach! Warto podkreślić, że podopieczni Piotra Janiaka w Słowenii nie stracili ani jednego seta!

Reprezentację Polski osób niepełnosprawnych w siatkówce plażowej tworzą: Michał Wypych, Artur Wąsowicz, Rafał Wojtowicz i Bartłomiej Synowiec. Za przygotowanie mentalne dbała Marta Gargas, natomiast fizjoterapeutą była Natalia Płóciennik. Pierwszy trenerem kadry jest ozorkowianin i opiekun MMKS Lotnik Łęczyca - Piotr Janiak. Z reprezentacją współpracował jeszcze jeden ozorkowianin - Dawid Łuczak, który pełnił funkcję asystenta trenera.