wersja testowa serwisu

Sukcesy Lekkoatletów MKLA Łęczyca na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

IMG_671_20210731-102706_1
Medalista Jakub Grabski na podium (fot. MKLA Łęczyca)

Świetnie spisali się reprezentanci MKLA Łęczyca na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży we Włocławku.

Jakub Grabski, po pasjonującej walce, zdobył brązowy medal w biegu na 400 metrów przez płotki. Utalentowany płotkarz wywalczył awans z nowym rekordem życiowym (54.59 s). W finale pobiegł jeszcze szybciej (54.36 s), co wystarczyło mu do zajęcia w silnej stawce trzeciego miejsca.

Mikołaj Szczęsny z wynikiem 194 cm zajął piąte miejsce w stojącym na bardzo wysokim poziomie, konkursie skoku wzwyż. Zwyciężył Piotr Jaroszkiewicz AZS AWF Biała Podlaska (2.08 m).

Dzielnie poczynali sobie w rywalizacji dziesięcioboiści. Hubert Woźniak poprawił swoje życiowe osiągnięcie (5587 pkt) i zajął szóstą lokatę. Najlepsze wyniki osiągnął w skoku wzwyż (175 cm), biegu na 110 metrów przez płotki (15.07 s) i rzucie oszczepem (42.61 m).

O dużym pechu może mówić bardzo dobrze spisujący się w wieloboju Jakub Żelechowski, który podczas konkursu skoku o tyczce doznał urazu i nie ukończył konkurencji. W biegu na 110 metrów przez płotki Jakub Bauer aż o 0.6 s poprawił rekord życiowy i z wynikiem tym zajął dwunastą pozycję. Startująca w skoku o tyczce Natalia Bieniak także poprawiła rekord życiowy (2.80 m), Kalina Koperska w tej samej konkurencji uzyskała 2.60 m.

- To był bardzo udany start. Zawodnicy rekordami życiowymi udowodnili dobre przygotowanie do imprezy docelowej i dobrą skuteczność startową. Rośnie kolejne pokolenie utalentowanych lekkoatletów - mówi Mirosław Andrysiak z MKLA Łęczyca.

Zobacz zdjęcia: