Sukcesy Najmłodszych na Ogólnopolskich Zawodach LDK

IMG_5489
W sobotę w Toruniu odbyły się Ogólnopolskie Zawody programu szkoleniowego dla dzieci i młodzieży "Lekkoatletyka Dla Każdego".

Miały one status nieoficjalnych Drużynowych Mistrzostw Polski dla dzieci i młodzików. Wystąpiły w nich reprezentacje wszystkich województw. W każdej konkurencji startowało po jednym zawodniku z każdego województwa. Do reprezentacji Województwa Łódzkiego powołanych zostało trzech zawodników MKLA Łęczyca.

Najlepiej spisał się Michał Boczkowski, który zwyciężył w skoku wzwyż dzieci starszych (156 cm), poprawiając aż o jedenaście centymetrów rekord życiowy.

Szymon Matusiak był czwarty w skoku w dal młodzików z wynikiem 5.58 m, a Sebastian Antosiak zajął piąte miejsce w biegu na 60 m przez płotki (10.35 s). Obaj ustanowili rekordy życiowe.