wersja testowa serwisu

Sulejów: Ruszyły rozgrywki Mistrzostw Polski Młodzików w Siatkówce Plażowej

siatkowka
UG Sulejów

Kilkudziesięciu młodych zawodników, reprezentujących 29 drużyn z całej Polski, walczy o medale podczas Finału Mistrzostw Polski Młodzików w Siatkówce Plażowej, który w środę, 21 lipca rozpoczął się na terenie sulejowskiego kompleksu sportów plażowych, przy ulicy Koneckiej 45. Imprezy firmowane przez Polski Związek Piłki Siatkowej charakteryzują się wysokim poziomem, tym razem też nie mogło być inaczej, ponieważ do Sulejowa przyjechali najlepsi młodzicy w naszym kraju, wyłonieni wcześniej podczas emocjonujących eliminacji. Mistrzów Polski poznamy w piątek.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał burmistrz gminy Sulejów, Wojciech Ostrowski.

- Dziękuję przedstawicielom Polskiego Związku Piłki Siatkowej za zaufanie. Obiecaliśmy im, a także zawodnikom i sędziom, że gdy będziemy mogli zorganizować ten turniej, na pewno będzie słońce i piękna pogoda i słowa dotrzymaliśmy. Niech wygra najlepszy – powiedział Wojciech Ostrowski.

Następnie uczestnicy ceremonii otwarcia odwrócili się w kierunku polskiej flagi i wspólnie z widzami odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Siatkarze będą rywalizować przez trzy dni, mistrzów Polski poznamy w piątek, 23 lipca. Honorowym patronem imprezy jest marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber, w jego imieniu sportowców dopingował wicemarszałek Zbigniew Ziemba, który otrzymał od burmistrza oraz Bartosza Borkowskiego, współorganizatora zawodów, pamiątkowe koszulki.

- Sulejów staje się centrum sportów plażowych, rywalizują tutaj nie tylko siatkarze, ale także m.in. piłkarze ręczni i niezależnie od tego czy jest to impreza ogólnopolska, czy międzynarodowa, atmosfera zawsze jest wspaniała, a obiekty dobrze przygotowane. Myślę, że zarówno zawodnicy, jak i kibice będą zadowoleni – powiedział Zbigniew Ziemba.

Burmistrz pokazał wicemarszałkowi również powstające obok pasywny basen i pasywną halę sportową, które uzupełnią sulejowski kompleks sportowy.

Zarówno w czwartek, 22 lipca, jak i w piątek, 23 lipca zawodnicy będą rywalizować od godziny 9.00, a kluczowe mecze zostaną rozegrane właśnie w piątek przed południem. Zakończenie turnieju ma się rozpocząć około godziny 13.00. Wstęp wolny. Zachęcamy do kibicowania.