Najważniejsze wideo w ele24

Surowa kara dla pirata drogowego. Po raz kolejny złamał przepisy

261-182057
fot. KPP w Łęczycy

12 listopada 2023 roku policjanci wydziału ruchu drogowego z łęczyckiej komendy zatrzymali do kontroli kierowcę mercedesa, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h. Jak się okazało, mężczyzna był już wcześniej zatrzymany za złamanie takiego przepisu. Za popełnione wykroczenie w warunkach ,,recydywy'' został ukarany mandatem karnym w wysokości 3000 złotych i zatrzymano mu uprawnienia.

Niestety w dalszym ciągu, nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę z zagrożenia jakie niesie za sobą jazda z nadmierną prędkością. Tym razem w miejscowości Zduny policjanci zwrócili uwagę na mercedesa, którego kierowca w terenie zabudowanym jechał zdecydowanie szybciej niż zezwalają na to przepisy. Pomiar prędkości wykazał 106 km/h. 

- W trakcie kontroli okazało się, że osobówką kierował 45-latek, który był już karany za przekroczenie dozwolonej prędkości. Dlatego policjanci, zgodnie z obowiązującymi przepisami nałożyli na mieszkańca woj. mazowieckiego mandat w ramach "recydywy". W takim przypadku grzywna za przekroczenie prędkości wynosi dwa razy więcej niż ta, która jest przypisana do tego wykroczenia. Kierujący otrzymał 3000 złotych mandatu, a w związku z tym, że przekroczył prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym, policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy - mówi asp. szt. Mariusz Kowalski. - Pamiętajmy, że kierowcy, którzy nagminnie popełniają najpoważniejsze wykroczenia muszą liczyć się ze znacznie wyższą karą. Poważne przekroczenie prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, czy też złamanie zakazu wyprzedzania – to między innymi za te naruszenia prawa przepisy wprowadzają recydywę. Popełnienie tych wykroczeń dwukrotnie w przeciągu dwóch lat będzie skutkowało podwójną kwotą mandatu.