wersja testowa serwisu

Świadkowie udaremnili ucieczkę nietrzeźwemu kierowcy, który uszkodził kilka aut

259-133391
fot. KPP w Sieradzu

29-letni kierowca Peugeota uszkodził dwa samochody zaparkowane przed dyskoteką, miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany dzięki szybkiej reakcji świadków. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

18 lipca 2021 roku około godziny 4.30 dyżurny sieradzkiej policji został powiadomiony o ujęciu nietrzeźwego kierowcy pod dyskoteką w gminie Złoczew. Na miejscu policjanci ustalili, że 29-letni kierowca osobowego Peugeota wyjeżdżając z parkingu uszkodził dwa zaparkowane tam samochody. Zainterweniowali świadkowie, którzy uniemożliwili mu dalszą jazdę i powiadomili policję. 

9-letni mieszkaniec Wielunia miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i przewieziony do komendy. Noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Obligatoryjne zasądzane jest również od sprawców świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. 29-latek został również ukarany mandatem karnym za spowodowanie kolizji.

Nietrzeźwi kierujący są ogromnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Aby eliminować zagrożenia jakie niosą ze sobą nieodpowiedzialni kierowcy, potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na taką jazdę. Dziękujemy wszystkim, którzy nie pozostają obojętni i podejmują działania, aby wyeliminować to zagrożenie.

źródło: KPP w Sieradzu