Łęczyca: Świadkowie uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy

piwo_kierowca

Dzięki czujności i natychmiastowej interwencji świadków nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Mężczyźni widząc jak pijany wsiada za kierownice peugeota uniemożliwili nim dalszą jazdę kierowcy. W organizmie 46-latka było 2,88 promila alkoholu. Mieszkaniec powiatu poddębickiego usłyszał już zarzut przestępstwa prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

W sobotę, 27 sierpnia około południa na jedmej z ulic w Łęczycy świadek zauważył mężczyznę, który zaraz po wypiciu piwa wsiadł do samochodu i ruszył nim z parkingu. Po tym, jak wycofał z miejsca postojowego nie ruszył już w dalszą drogę. Uniemożliwił mu to świadek, który stanął przed pojazdem, a kolejny otworzył drzwi i wyciągnął kluczyki ze stacyjki. Po tym, jak pojazd został unieruchomiony a pijany kierowca zaczął oddalać się z miejsca, mężczyźni szli za nim.

Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali wskazanego kierowcę, a kiedy zbadali jego trzeźwość okazało się, że w organizmie 46-latka było 2,88 promila alkoholu. Dodatkowo wyszło na jaw, że mieszkaniec powiatu poddębickiego nie ma już prawa jazdy. Na początku lipca tego roku zostały mu zatrzymane, również za jazdę w stanie nietrzeźwości. Po tym, jak wytrzeźwiał w policyjnym areszcie, usłyszał zarzut dotyczący tego przestępstwa. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywną oraz sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

źródło: KPP w Łęczycy