wersja testowa serwisu

Świetlica jak nowa - remont sali przy OSP w Drozdowie na finiszu

131981826_190199649415994_7840398817052884258_n
fot. Urząd Gminy Świnice Warckie

Mija rok, odkąd Ochotnicza Straż Pożarna w Drozdowie złożyła wniosek na remont świetlicy wiejskiej.

Pięćdziesiąt cztery tysiące trzysta cztery złote, dokładnie tyle kosztował remont podłogi oraz dachu świetlicy.

– W 2019 roku ogłoszono nabór na rozbudowę infrastruktury. Nie zastanawialiśmy się zbyt długo zwłaszcza, że członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej oraz mieszkańcy wsi Drozdów i chcieli żeby złożyć wniosek na realizację projektu. W jego zakres wchodziło wykonanie robót budowlanych dot. m.in. przebudowy dachu świetlicy oraz zamontowanie zewnętrznych lamp LED - mówi Zbigniew Aleksandrzak Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Drozdowie.

Dla mieszkańców Drozdowa ta inwestycja jest niezwykle ważna.

- W końcu zyskaliśmy miejsce w którym bez obaw możemy organizować spotkania okolicznościowe, szkolenia i warsztaty kulinarne czy rękodzielnicze, spotkania przy wspólnym gotowaniu - dodaje.

I prezes ma rację, ponieważ takie działania powodują wzmocnienie więzi mieszkańców wsi, wzrost poczucia tożsamości społeczności lokalnej, więzi z miejscem zamieszkania oraz zachowanie dziedzictwa kulturowego.

Projekt pn. „Przebudowa świetlicy wiejskiej przy OSP w Drozdowie" został zrealizowany w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

źródło: UG Świnice Warckie