Świetny mecz Lotnika Łęczyca w Rozprzy. Kasztelan na kolanach

Lotnik Łęczyca zrealizował cel, który został postawiony przed siedemnastą kolejką II Ligi Siatkówki. Podopieczni Piotra Janiaka wygrali z Kasztelanem Rozprza 3:0, dzięki czemu przybliżyli się do utrzymania w rozgrywkach.

Od początku meczu minimalną przewagę uzyskali łęczycanie. Podopieczni Piotra Janiaka prowadzenia nie oddali przez cały set, kończąc partię wynikiem 25:21.

W drugiej odsłonie meczu z upływem czasu coraz większą przewagę uzyskiwali goście. Lotnik grał pewnie, co przełożyło się na siedmiopunktowe prowadzenie. Gdy wydawało się, że łęczycanie rozbiją rywala, Kasztelan zaczął dochodzić do głosu, zmniejszając stratę do trzech punktów. Podopieczni Piotra Janiaka zdołali jednak utrzymać prowadzenie, co w rezultacie przełożyło się na wygranie drugiego seta 25:22.

Gospodarze nie mogli tego dnia znaleźć sposobu na bardzo dobrze grający Lotnik. W trzeciej partii udało im się zdobyć tylko 19 punktów. Lotnik wygrał cały mecz 3:0 i w ligowej tabeli wyprzedził swojego dzisiejszego rywala.

To, kto ostatecznie utrzyma się w rozgrywkach rozstrzygnie się w ostatniej kolejce. Lotnik Łęczyca zmierzy się we własnej hali z Bzurą Ozorków, natomiast Kasztelan Rozprza zagra w Wieluniu z miejscowym WKS-em. Dzięki dzisiejszej wygranej bliżej zrealizowania celu są podopieczni Piotra Janiaka.

Kasztelan Rozprza - Lotnik Łęczyca 0:3 (21:25, 22:25, 19:25)