Święto Flagi na sportowo i rodzinnie. Trwają zapisy na Rajd Rowerowy

rajd-flaga-scaled
fot. UM Łęczyca

Już niebawem obudzi nas majowa jutrzenka, wprowadzając w patriotyczny nastrój jakże ulubionego, wiosennego miesiąca. Urząd Miejski w Łęczycy na ten czas planuje wiele wydarzeń związanych z zaakcentowaniem wspaniałych historycznych dziejów Polski. 

Jednym z nich będzie aktywne spędzenie czasu w plenerze dla uczczenia barw narodowych, w ramach obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Po raz kolejny zapraszamy na Rajd Rowerowy „Na zawsze z Biało-Czerwoną", zaplanowany właśnie na ten dzień – 2 maja.

Od roku 2004, dzień 2 maja ustanowiony jako święto państwowe jest idealną okazją dla zamanifestowania więzi i odczuwania dumy ze swojej Ojczyzny.

- Jak zwykle parada rozpocznie się na Placu Tadeusza Kościuszki przy Ratuszu Miejskim o godzinie 10.00. Uzbrojeni w dobre nastroje i przy zagwarantowanej odpowiedniej pogodzie wyruszymy na trasę tegorocznej edycji. Poprowadzi ona malowniczą doliną Natura 2000 do Leźnicy Małej, a następnie przez Zduny, Mniszki i Wilczkowice powrócimy około 14.00 do Łęczycy, do miejsca skąd rozpoczęliśmy trasę - wyjaśniają przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

Wszelkie informacje dotyczące planowanego programu będzie można znaleźć na stronach internetowych www.leczyca.info.pl czy na tablicach informacyjnych miasta. Zainteresowani wspólną wycieczką rowerową i uczestnictwie w Rajdzie, po zapoznaniu się z Regulaminem Rajdu proszeni są o zgłoszenie swojego uczestnictwa drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wszelkie informacje można uzyskać pod nr telefonu 510 104 937.

Załączniki
źródło: UM Łęczyca