wersja testowa serwisu

Zobacz, jak wyglądało Święto Niepodległości w Witoni

Święto Niepodległości w Witoni

„Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę, będziem Polakami.." słowa hymnu to wprowadzenie w atmosferę dzisiejszego Narodowego Święta Niepodległości. Ze względu na szczególny czas, w jakim przyszło nam żyć obchodzimy je skromniej niż zwykle.

Skromne delegacje pod pomnikami poległych żołnierzy i nieliczne marsze z zachowaniem reżimu sanitarnego, to obraz dzisiejszych czasów. Mimo to pamiętamy o 11 listopada 1918 roku, o wysiłku i poświęceniu naszych dziadków i pradziadków byśmy mogli żyć w wolnym kraju.

Na tę okoliczność w kościele pw. św. Katarzyny w Witoni ksiądz proboszcz Zbigniew Łuczak odprawił uroczystą mszę w intencji naszej Ojczyzny. Przypomniał wartości, którymi powinniśmy się kierować przez całe swoje życie: Bóg , Honor, Ojczyzna.

Po skończonym nabożeństwie uczestnicy mszy, wśród których znaleźli się m.in. Wójt Gminy Witonia p. Mirosław Włodarczyk, Sekretarz Gminy Witonia p. Katarzyna Gonera, przewodniczący Rady Gminy p. Dariusz Kowalczyk oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Witoni p. Urszula Graczyk, udali się na pobliski cmentarz, gdzie złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicze przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Zobacz zdjęcia: