wersja testowa serwisu

Święto Róży - tłumy mieszkańców w Park Traugutta. Wydarzenie w Kutnie odwiedził wicemarszałek województwa - Andrzej Górczyński

Święto Róży - tłumy mieszkańców w Park Traugutta. Wydarzenie w Kutnie odwiedził wicemarszałek województwa - Andrzej Górczyński

Kutnowskie Święto Róży nie mogłoby się odbyć bez Ogólnopolskiej Wystawy Róż. Ta została przygotowano w specjalnym namiocie przed budynkiem Kutnowskiego Domu Kultury.

Wielu mieszkańców od godzin przedpołudniowych pojawiło się w Parku Traugutta w Kutnie, gdzie mieście się „serce" Święta Róży. Świetna wystawa, kiermasze różane, konkursy i wiele innych stoisk - to wszystko czeka na uczestników.

Wśród gości był m.in. Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Andrzej Górczyński, który spotkał się zarówno z mieszkańcami, ale także z jedną z najważniejszych osób tego święta, czyli Królową Róż, którą w tym roku jest Kaja Górska.

- To bardzo duża przyjemność, ponieważ promujemy miasto Kutno, ale także całe województwa łódzkie. Święto Róży to wydarzenie ogólnopolskie i bardzo się cieszę, że taka piękna róża (Królowa Róż - Kaja Górska - przyp. red.) zdobi nasz region - powiedział EKU24 Andrzej Górczyński, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego. - To także promocja rolnictwa i obszarów wiejskich, bo to również ten kierunek. Pokazujemy to piękno, czym nasza Polska stoi.

Zobacz zdjęcia: