wersja testowa serwisu
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24
  • Restauracja
  • BHP Łęczyca

Szajka włamywaczy zatrzymana przez opoczyńskich policjantów. Okradli plebanię w gminie Sławno

270-113891
fot. KPP w Opocznie

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności może grozić trojgu mieszkańcom Warszawy, zatrzymanym przez opoczyńskich policjantów za kradzież z włamaniem na plebanię w gminie Sławno. Łupem złodziei padły dokumenty, biżuteria, pieniądze o łącznej wartości ponad 8 tysięcy złotych.

Opoczyńscy policjanci pracowali nad wykryciem sprawców włamania na jedną z plebanii przy kościele rzymskokatolickim w gminie Sławno. Oprócz zebranych na miejscu przestępstwa dowodów, zabezpieczonych śladów do działań, jak zwykle przy tego rodzaju sprawach, włączyli się policjanci z wydziału kryminalnego. Sukcesywnie z determinacją weryfikowali uzyskane informacje.

Trop za złodziejami doprowadził kryminalnych do Warszawy, tam też złodziejski tercet został zatrzymany. W ręce stróżów prawa trafiły dwie kobiety w wieku 41 i 42 lat oraz mężczyzna w wieku 38 lat.

- Policjanci podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez przestępców zabezpieczyli różne elektronarzędzia, które prawdopodobnie także pochodzą z przestępstwa - informuje asp. szt. Barbara Stępień, oficer prasowy KPP w Opocznie. - Zebrane w sprawie dowody, pozwoliły na postawienie wszystkim zatrzymanym zarzutu kradzieży z włamaniem. Decyzją sądu, 41-letnia kobieta oraz 38-latek zostali tymczasowo aresztowani, natomiast wobec 42-latki prokurator zastosował dozór policyjny.

Wszyscy zatrzymani byli wcześniej karani za przestępstwa przeciwko mieniu. Za kradzież z włamaniem polskie prawo przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.