wersja testowa serwisu

Szczęśliwy finał poszukiwania 74-latka. Pomogła specjalna opaska

Szczęśliwy finał poszukiwania 74-latka. Pomogła specjalna opaska
fot. KPP w Rawie Mazowieckiej

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 74-letniego mężczyzny, który w piątek późnym popołudniem wyszedł z domu i do niego nie wrócił. Niespełna dwie godziny po zgłoszeniu mieszkaniec powiatu rawskiego został odnaleziony. Życiu i zdrowiu mężczyzny nic nie zagrażało, dlatego został on przekazany pod opiekę bliskich.

O zaginięciu mężczyzny policjanci zostali zawiadomieni telefonicznie przez jego córkę, 10 września 2021 roku około 18.00. Ze zgłoszenia wynikało, że 74-latek mający problemy z pamięcią po godz. 17.00 wyszedł z domu i do niego jeszcze nie wrócił. Kobieta poinformowała policjantów, że z uwagi na stan jego zdrowia, mężczyzna posiada opaskę szpitalną z lokalizacją GPS. Aby uzyskać dane z lokalizatora rodzina kontaktuje się ze szpitalem w Rawie Mazowieckiej. Tam znajdują się osoby odpowiedzialne za obsługę tych urządzeń i monitorujące między innymi tętno, saturację oraz ewentualne nieprawidłowości w stanie zdrowia osób noszących opaski.

Według lokalizatora, chory mężczyzna miał znajdować się w okolicy pobliskich lasów, co zaniepokoiło rodzinę z uwagi na porę dnia. Policjanci natychmiast pojechali na wskazane położenie geograficzne. Znaleźli ślady butów, wskazujące na faktyczną obecność mężczyzny w tym miejscu. Po niespełna dwóch godzinach poszukiwań 74-latek, cały i zdrowy został odnaleziony na drodze prowadzącej do miejsca jego zamieszkania i został przekazany pod piekę rodziny.

źródło: KPP w Rawie Mazowieckiej