wersja testowa serwisu
  • Restauracja
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24
  • BHP Łęczyca

Szlak Bitwy nad Bzurą realizowany przez Centralny ŁUK Turystyczny

Zrzut-ekranu-2020-06-23-o-10.05.20

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego doszło do podpisania umowy pomiędzy Województwem Łódzkim a Lokalną Organizacją Turystyczną Centralny ŁUK Turystyczny, dotyczącą realizacji zadania, polegającego na wytyczeniu i wyznakowaniu pieszego szlaku turystycznego „Szlak Bitwy nad Bzurą" – II etap.

Pierwszy etap zadania realizowany był w roku ubiegłym. Szlak rozpoczynający się w Uniejowie, ma przebiegać przez Powiaty Łęczycki i Zgierski i łączyć się będzie z innymi szlakami, prowadzącymi m.in. do Kutna. Umowa została podpisana przez Jacka Ziółkowskiego – Prezesa Zarządu i Janusza Jankowskiego – Członka Zarządu Lokalnej Organizacji Turystycznej Centralny ŁUK Turystyczny, w obecności Andrzeja Górczyńskiego – Członka Zarządu Województwa Łódzkiego i Radosława Marca – Dyrektora Departamentu Sportu i Turystyki Województwa Łódzkiego.

Projekt, który dotyczy wytyczenia i oznakowania części Szlaku Bitwy nad Bzurą, zakłada współfinansowanie zadania w wysokości 14 820, 00 zł z budżetu Województwa Łódzkiego. Pozostałe środki pochodzić będą z LOT CŁT. Całkowity koszt zadania wyniesie 19 220,00 zł. Zadanie zrealizowane będzie do końca 2020 roku.

tekst i zdjęcia: Centralny ŁUK Turystyczny