wersja testowa serwisu
  • BHP Łęczyca
  • Restauracja
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24

Szok! Kilkukrotnie dźgnął nożem 19-latka. Usłyszał już zarzuty, grozi mu 25 lat więzienia

Szok! Kilkukrotnie dźgnął nożem 19-latka. Usłyszał już zarzuty, grozi mu 25 lat więzienia
Napastnik został tymczasowo aresztowany (fot. KPP w Bełchatowie)

Policjanci zatrzymali 57-latka, który ugodził nożem 19-letniego mieszkańca powiatu bełchatowskiego. Między mężczyznami wywiązała się awantura, w przebiegu której ranny został młodszy z mężczyzn. Pokrzywdzony z obrażeniami m.in. klatki piersiowej trafił do szpitala. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego sprawca usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa. Dzisiaj sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Do awantury domowej, która mogła mieć tragiczny finał doszło w czwartkowe popołudnie, w jednej z miejscowości w powiecie bełchatowskim.

- 2 kwietnia o godzinie 15.40 oficer dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że mężczyzna został ugodzony nożem. Policjanci, którzy natychmiast zostali skierowani na miejsce zdarzenia. Zastali tam pokrzywdzonego, który siedząc przed domem uciskał swoją klatkę piersiową - relacjonują policjanci z KPP w Bełchatowie.

Mundurowi ustalili, że 57-letni napastnik czterokrotnie ugodził nożem 19-letniego mężczyznę, powodując u niego ranę klatki piersiowej, przedramienia oraz w okolicy podobojczykowej. Pokrzywdzony został przewieziony karetką pogotowia do szpitala w Bełchatowie.

- Zatrzymany odmówił badania stanu trzeźwości. Jednak wyraźnie wyczuwalna od agresora woń alkoholu jednoznacznie wskazywała, że jest on nietrzeźwy. W sobotę, na podstawie obszernego materiału dowodowego zgromadzonego w sprawie, 57-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty usiłowania zabójstwa, a sąd postanowił o jego tymczasowym aresztowaniu - dodają mundurowi.

Takie przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.