wersja testowa serwisu

Szokujące informacje w materiale TVN Uwaga po śmierci 30-latka. "Piątkowska policja lubi wywozić ludzi do lasu"

Szokujące informacje w materiale TVN Uwaga po śmierci 30-latka. "Piątkowska policja lubi wywozić ludzi do lasu"

Obszerny materiał na temat tragicznych zdarzeń w Piątku, do których doszło na początku kwietnia wyemitowała stacja TVN. Przypomnijmy, prawdopodobnie w wyniku pobicia przez policjanta śmierć w męczarniach poniósł 30-letni mieszkaniec Piątku.

Dziennikarze TVN Uwaga przyjrzeli się sprawie śmierci 30-letniego Marcina z Piątku. Po zdarzeniach aresztowano dwoje policjantów z miejscowego Posterunku. Przypomnijmy, w piątek, 2 kwietnia około godziny 23.00 policja została wezwana na interwencję domową w gminie Piątek. Jak informują mundurowi, kobieta prosiła o pomoc w związku z awanturą wszczętą przez jej znajdującego się pod wpływem alkoholu 30-letniego syna.

Jak w materiale TVN Uwaga relacjonuje brat tragicznie zmarłego mężczyzny, policjant już w domu zaczął bić 30-latka.

- Policjant skopał go. On leżał i ledwo oddychał. Następnie wyciągnął go za włosy do przedpokoju, Marcin założył klapki. Powiedziałem, żeby go zostawić, bo nie ma, czym oddychać, to mnie jeszcze walnął w łeb – opowiada brat Marcina i dodaje, że cała sytuacja trwała około pięć minut - czytamy na uwaga.tvn.pl.

Policjanci mieli wyciągnąć mężczyznę z domu i wsadzić do radiowozu. Niestety, następnego dnia około 12:00, ciało 30-latka zostało odnaleziono w pobliskim lesie.

Jak twierdzi zarówno brat ofiary, jak i okoliczni mieszkańcy, którzy zdecydowali się zabrać głos przed kamerami, zatrzymany w tej sprawie policjant bardzo często stosował samosądy.

- Piątkowska policja lubi wywozić ludzi. Mnie też wywiozła i dostałem po oczach gazem. I wracałem do domu piechotą. To było jakieś 3 tygodnie temu – wskazuje brat zmarłego 30-latka cytowany przez TVN. Mężczyzna twierdzi także, że Kierownik Posterunku Policji w Piątku wiedział o działaniach swojego podwładnego.

Sprawę analizuje także Prokuratura. Pełny materiał TVN UWAGA znajduje się w TYM MIEJSCU.