wersja testowa serwisu

Szpital tymczasowy w Łodzi został uruchomiony

8_3
fot. Łódzki Urząd Wojewódzki

Szpital tymczasowy w łódzkiej hali Expo został uruchomiony. To reakcja władz województwa łódzkiego i rządu na pogarszającą się sytuację związaną z pandemią koronawirusa.

- Sytuacja w województwie jest poważna. Liczba zakażeń i hospitalizacji stale wzrasta. Stąd moja decyzja o uruchomieniu dziś szpitala tymczasowego, który staje się dodatkowym oddziałem Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. Dr Wł. Biegańskiego w Łodzi ze swoim ordynatorem i swoją kadrą medyczną – podkreślił wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

Dziś zostało oddane 56 łóżek covidowych i 10 łóżek respiratorowych dla pacjentów chorych na Covid-19 z naszego województwa.

Szpital Tymczasowy w Łodzi powstał w Hali Expo w ciągu 30 dni. Jest doskonale wyposażonym, nowoczesnym obiektem, w którym najlepsi specjaliści z naszego województwa będą walczyć z epidemią koronawirusa.

Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber podkreślił wagę współpracy w walce z pandemią: - Koordynacja działań i ścisła współpraca pomiędzy rządem a władzą samorządową zwiększa znacząco nasze szanse na pokonanie wirusa.

Wojewoda stanowczo zaapelował o przestrzeganie zasad rygoru epidemicznego: o noszenie maseczek, zachowywanie dystansu i dezynfekcję. Jedynie przestrzegając tych zasad możemy zatrzymać wzrastającą liczbę zakażeń i hospitalizacji.

Szpital tymczasowy będzie uruchamiany modułowo i zostanie sfinansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID19.

źródło: Łódzki Urząd Wojewódzki

Zobacz zdjęcia: