wersja testowa serwisu

Tajniki kontraktów CFD

zdj

Aby osiągnąć sukces na rynku walutowym należy precyzyjnie i umiejętnie przewidywać zmiany kursów, a także dostosowywać swoją pozycję do aktualnej sytuacji. Ostatnio popularnym sposobem na inwestowanie poprzez kontrakty CFD są kryptowaluty. I chociaż jeszcze niedawno nikt by o nich nawet nie pomyślał stały się kluczowym aktywem.

Kontrakty CFD.

Kontrakty CFD (ang. Contract for Difference) to nic innego jak kontrakt na różnicę kursową. Zazwyczaj zawierany jest w postaci pewnego rodzaju umowy między dwoma stronami, przy czym najczęściej drugą stroną jest broker Forex. Każda ze stron chce rozliczyć między sobą różnicę cenową ceny otwarcia pozycji a ceną jej zamknięcia. Czy warto oprócz tradycyjnych aktywów wykorzystywać kryptowaluty?

Zainteresował Cię temat kontraktów CFD - jeśli tak przeczytaj o tym tutaj i zacznij inwestować już dziś.

Kontrakty CFD na kryptowaluty.

Czym są kryptowaluty? Są to waluty całkowicie cyfrowe, dlatego też bardzo szybko stały się jedną z tych klas aktywów o największym wolumenie transakcji. Wynika to głównie z tego, że kryptowaluty mają dużą potencjalną rolę w zmianie globalnego rynku finansowego.

Chociaż są tacy inwestorzy, którzy preferują posiadanie Bitcoin (BTC) na własność, to coraz częściej wielu z nich podejmuje decyzje o transakcjach przy pomocy CFD. Zawarcie kontraktu CFD pozwalają na zawarcie specyficznej umowy z brokerem. Po upływie czasu trwania kontraktu następuje wymiana różnicy pomiędzy ceną otwarcia a ceną zamknięcia.

Czym się różni handel kryptowalutami od innych instrumentów?

Kryptowaluty jako waluty cyfrowe wykorzystują tzw. blockchain, czyli technologię łańcucha bloków. Służy to zabezpieczeniu transakcji, jak również kontrolowania podaży, a nawet wykonywania transferów. Warto zaznaczyć, że w przeciwieństwie do zwykłych walut, waluty cyfrowe nie podlegają wpływom standardowych czynników gospodarczych i politycznych. To co je napędza to przede wszystkim nowe informacje, które dotyczą regulacji, kryptospołeczności oraz projektów.

Ważne jest, aby przed rozpoczęciem swojej przygody z kryptowalutami, poznać jak najwięcej informacji na ich temat. Transakcje przy pomocy kryptowalut stanowią internetowy środek wymiany, który wykorzystuje funkcje kryptograficzne. Czy się to opłaca i jest bezpieczne? Każda transakcja niesie za sobą ryzyko poniesienia straty finansowej, jednak jest to doskonała opcja dla każdego kto chociaż trochę interesuje się handlem kryptowalutami. Nowa technologia pozwala na płynne przeprowadzanie transakcji jednocześnie przy minimalnych opłatach.