wersja testowa serwisu

Targowisko Gminne "Mój Rynek" w Zawadach zostanie otwarte

sklep-warzywa1

Urząd Gminy Bełchatów informuje, że od poniedziałku, 20 kwietnia otwarte zostaną obie strony targowiska gminnego „Mój Rynek" w Zawadach. Działalność na obu placach będzie jednak ograniczona do handlu żywnością, płodami rolnymi (w tym owocami i warzywami) oraz kwiatami.

Ponadto do czasu odwołania stanu epidemii na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 wprowadzonego Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20.03.2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, tut. Urząd zwraca uwagę na stosowanie się do następujących wytycznych zarówno dla sprzedawców jak i konsumentów korzystających z targowiska:
* stoiska targowe będą ustawione w większych niż normalnie odległościach od siebie;
* każdy sprzedający będzie musiał posiadać maseczkę ochronną, rękawiczki oraz dezynfekować ręce;
* przy jednym stoisku nie będą mogły przebywać więcej niż trzy osoby;
* na teren targowiska mogą wejść tylko osoby, które mają zasłonięte usta i nos (za pomocą maseczki jednorazowej, maseczki materiałowej, chusty, apaszki czy szalika) oraz mają założone rękawiczki;
* należy zachować bezpieczną odległość klient-klient, klient-sprzedawca, sprzedawca-sprzedawca (min. 2 metry)
* w celu zminimalizowania zagrożenia zarówno dla mieszkańców gminy jak i sprzedawców oraz innych osób przebywających na targowisku, nie należy dopuszczać do gromadzenia się osób.

Urząd Gminy Bełchatów prosi o przestrzeganie ww. zasad. 

źródło: UG Bełchatów