wersja testowa serwisu

„Teoria zakalca Dagny Przybyszewskiej” Anny Brody powakacyjną lekturą DKK w Witoni

„Teoria zakalca Dagny Przybyszewskiej” Anny Brody powakacyjną lekturą DKK

W dniu 4 września 2020 roku po półrocznej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, w warunkach reżimu sanitarnego, do spotkań i literackich dyskusji powrócił Dyskusyjny Klub Książki działający przy Bibliotece Publicznej Gminy Witonia.

Na początku spotkania moderator i jednocześnie dyrektor biblioteki zapoznała członków z zasadami, jakie będą obowiązywały uczestników wydarzeń organizowanych i/lub współorganizowanych przez bibliotekę w czasie epidemii Covid – 19.

W dalszej części omówiono wakacyjną lekturę autorstwa Anny Brody pt. „Teoria zakalca Dagny Przybyszewskiej". To ujmująca, terapeutyczna powieść z gatunku chick-lit, która dotyczy zagadnień współczesnej kobiecości podanych w sposób humorystyczny.

Powieść Anny Brody osadzona jest w realiach krakowsko-warszawskich. Narrator w subtelny sposób szydzi z przywar ludzi wielkiego miasta, rozciągając to jednakże na każdego, kto usiłuje przypisać sobie wyjątkowość tylko z uwagi na miejsce, z którego pochodzi. Ciepła, pełna humoru opowieść o kobiecie, która nie potrafi zrealizować swoich marzeń i żyje w cieniu apodyktycznego narzeczonego. Książka ta może znaleźć spore grono odbiorców. Z jednej strony lektura miła, lekka i przyjemna, ale także opowieść o dorastaniu do ważnych decyzji i mierzeniu się z własnymi lękami. Pochwała przyjaźni, odwagi i pieczenia chleba. Zabawna historia dla kobiet w każdym wieku. Polecamy !

Kończąc moderator DKK przypomniała i zaprosiła zebranych na spotkanie z pisarką Joanną Jax w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

                                                                                                                        Anna Stolarczyk