Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Łęczycy: Za nami ferie pełne atrakcji

A18036D7-9F77-4D6A-A4BD-6AFA79A3C7DE

Ferie w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Łęczycy dobiegły końca. To był niezwykle ciekawy i emocjonujący czas dla podopiecznych stowarzyszenia. To dla nich przygotowano szereg działań, dzięki którym mogli spędzić wolny czas w sposób bezpieczny i produktywny.

Młodzież spotkała się z policjantami z łęczyckiej komendy, którzy przypomnieli zasady postępowania podczas zimowych zabaw oraz poruszania się w ruchu drogowym. Mundury oraz opowieści o pracy policjantów zrobiły duże wrażenie.

Jedną z atrakcji ferii było wyjście do łęczyckiej sali zabaw „Fantazja", gdzie podopieczni mogli dać upust swojej niespożytej energii zarówno na trampolinie, zjeżdżalni, w suchym basenie, tunelach, jak i podczas innych atrakcji bawili się doskonale.

Efektem nawiązania współpracy ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Łęczycy były odwiedziny młodzieży w siedzibie ŚDS oraz udział we wspólnych grach i zabawach. Dzieci zapoznały się z zasadami funkcjonowania placówki, zostały uwrażliwione na problemy i życie osób tam przebywających. Zostały niezwykle ciepło przyjęte i zadeklarowały realizację wspólnych przedsięwzięć.

Z inicjatywy „Projektu Łęczyca" zorganizowano zabawy i gry planszowe. Wzięli w nich udział podopieczni stowarzyszenia oraz wszyscy, którzy odważyli się spróbować swoich sił w przeróżnych grach. Rywalizacja była zacięta, przebiegała zgodnie z zasadami fair play i w radosnej atmosferze. Trzydniowe zmagania zakończyły się Turniejem Chińczyka, który wyłonił zwycięzcę. Mistrzynią gier planszowych okazała się Maja Chwiałkowska! Każdy uczestnik turnieju oraz podopieczny TPD otrzymał karnet na baseny termalne do Uniejowa oraz różne gadżety. Turniej planszówek organizowali oraz nadzorowali Maciej Baranowski oraz Andrzej Malinowski.

Po wysiłku umysłowym na uczestników czekała smaczna niespodzianka – Pizzeria Kaliska przygotowała pyszną pizzę. To było rewelacyjne podsumowanie i zakończenie ferii.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Łęczycy serdecznie dziękuje wszystkim wspierającym nasze działania.

źrodło: nadesłane

Zobacz zdjęcia: