wersja testowa serwisu
  • EKO-GAZ Łęczyca
  • BHP Łęczyca

Tragedia na drodze. Osobówka uderzyła w auto ciężarowe. Nie żyje kierowca

Tragedia na drodze. Osobówka uderzyła w auto ciężarowe. Nie żyje kierowca

Policjanci z komendy powiatowej w Łęczycy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło w miejscowości Borki na drodze krajowej nr 91. W wyniku zderzenia Renault z ciężarowym Volvo zginał 58 – letni kierowca osobówki, a 50 – letni pasażer tego auta trafił do łęczyckiego szpitala.

W piątek, 19 czerwca około godziny 7:30 na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Borki (gm. Borki) doszło do zderzenia dwóch pojazdów.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Renault jadąc w kierunku Łęczycy zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z ciężarowym Volvo. Mimo podjętej reanimacji kierowca osobówki zmarł, a 50 – letni pasażer tego auta trafił do łęczyckiego szpitala. 46 – latek, który kierował ciężarówką był trzeźwy - mówi asp. Mariusz Kowalski, oficer prasowy KPP w Łęczycy.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że kierujący autem osobowym, podczas jazdy, zasłabł. Jedna z hipotez przyjętych przez funkcjonariuszy policji wskazuje na to, że przyczyną śmierci 58-latka jest zawał.

Na miejscu pracują wszystkie służby ratunkowe. Droga zablokowana jest w obu kierunkach. Policjanci wyznaczyli objazdy. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia wyjaśni postępowanie prowadzone pod nadzorem miejscowej prokuratury.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do poważnego w skutkach zdarzenia, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale i życie. Pamiętajmy, bezpieczeństwo na drogach zależny od nas samych.

Zobacz film z miejsca zdarzenia (a pod nim zdjęcia):