Tragedia pod Łęczycą, mężczyzna zginął podczas prac na polu. Jego ciało ujawnił sąsiad

policja-auto-napis

Policjanci apelują o zachowanie wszelkiej ostrożności podczas prac polowych. Niestety z pozoru proste czynności niejednokrotnie mogą zakończyć się tragicznie. Tak było minionej soboty na terenie jednej z miejscowości gminy Góra Świętej Małgorzaty, gdzie podczas prac polowych śmierć poniósł 39-latek.

W sobotę, 12 listopada na terenie gminy Góra Świętej Małgorzaty podczas prac polowych zginął 39-latek. 

- Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, mężczyzna ciągnikiem rolniczym przy wykorzystaniu rozrzutnika rozwoził obornik na pole. Służby powiadomił świadek, którego zaniepokoił unieruchomiony od dłuższego czasu pojazd z włączonym silnikiem i pracującą maszyną. Kiedy podszedł do pojazdu ujawnił ciało sąsiada przy włączonym wałku przekaźnika, pomiędzy ciągnikiem a rozrzutnikiem. Wezwany na miejsce lekarz stwierdził zgon 39-latka. Wszystkie okoliczności tego zdarzanie wyjaśni postępowanie prowadzone przez łęczyckich policjantów pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łęczycy - mówi asp. sztab. Mariusz Kowalski.

Policjanci apelują o rozwagę i szczególną ostrożność podczas wykonywania wszelkich prac gospodarskich. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi, niezachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, zmęczenie, a także rutyna może doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Wielu z nich można uniknąć, jeżeli tylko zachowamy podstawowe środki ostrożności:
- nigdy nie podejmujmy prac w gospodarstwie pod działaniem alkoholu, nie kierujmy pojazdami, nie pozwólmy też aby czynili to inni!
- nie dopuszczajmy do kierowania maszynami lub pojazdami osób, które nie posiadają odpowiednich uprawnień!
- nie przewoźmy nikogo na załadowanych wozach i przyczepach!
- nie naprawiajmy i nie operujmy przy włączonych maszynach rolniczych.
- ubierajmy się odpowiednio do pogody i warunków, w jakich pracujemy! Przez nieodpowiednio dobraną odzież ruchome części urządzenia mogą wciągnąć rękę, a obuwie nie uchronni przed kontuzją.

- Zawsze kierujmy się rozsądkiem i rozwagą, bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich podczas prac polowych jest najważniejsze - podkreśla asp.szt. Mariusz Kowalski.