wersja testowa serwisu

Tragiczny pożar w miejscowości Żurawia. Nie żyje 80-letnia kobieta

Zrzut-ekranu-2021-09-22-o-10.01.56
fot. OSP Biała Rawska

W poniedziałek, 20 września o godzinie 17.13 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Rawie Mazowieckiej wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu w miejscowości Żurawia.

W działaniach udział brały trzy zastępy, w tym podnośnik, z Państwowej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej, Komendant Powiatowy z PSP w Rawie Mazowieckiej oraz dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Białej Rawskiej.

Na miejscu akcji okazało się, że pali się budynek mieszkalny. Pożarem objęte jest jedno pomieszczenie na parterze i zadymiony jest cały budynek. Jedna osoba poszkodowana, brak funkcji życiowych.

- Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej (prowadzenie resuscytacji krążeniowo oddechowej z użyciem defibrylatora) do czasu przybycia na miejsce działań Zespołu Ratownictwa Medycznego, ugaszeniu pożaru przy użyciu prądu wody oraz przeszukaniu, oddymieniu i przewietrzeniu budynku. W działaniach użyto detektora wielogazowego. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon osoby poszkodowanej - relacjonują przedstawiciele KP PSP w Rawie Mazowieckiej.

Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaśnięcie z papierosem w ręku.