Tragiczny wypadek w gminie Grabów, na miejscu śmigłowiec LPR. Policja podaje nowe informacje

Tragiczny wypadek w gminie Grabów, na miejscu śmigłowiec LPR. Policja podaje nowe informacje
fot. KPP w Łęczycy

Policjanci z łęczyckiej komendy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu dróg powiatowych w gminie Grabów. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych zginął 32-letni pasażer Peugeota, a kierująca trafiła do szpitala. 

W czwartek, 1 września o godzinie 13:25 policjanci pojechali do gminy Grabów, gdzie na skrzyżowaniu dróg powiatowych doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Wczoraj mundurowi przyjęli, że zdarzenie miało miejsce w miejscowości Potrzasków, dzisiaj zweryfikowano te dane. Okazało się, do wypadku doszło na terenie miejscowości Kurzjama.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 23-letni kierowca Skody jadąc z Grabowa nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej samochodem Peugeot, która jechała w kierunku Kłodawy.

- 26-latka z obrażeniami ciała została przetransportowana lotniczym pogotowiem do jednego z łódzkich szpitali. W wypadku zginął 32-letni mężczyzna, który z nią podróżował. Kierujący pojazdami, mieszkaniec województwa zachodnio-pomorskiego i mieszkanka powiatu kolskiego byli trzeźwi - mówi asp. sztab. Mariusz Kowalski. - Na miejscu pracowały wszystkie służby ratunkowe. Policjanci prowadzili oględziny z udziałem prokuratora oraz biegłego z zakresu techniki samochodowej i ruchu drogowego. Okoliczności tego wypadku wyjaśni postępowanie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łęczycy.

- Działania straży pożarnej polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej pozostającej w pojeździe celem ewakuacji z pojazdu oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych - dodaje asp. Grzegorz Sobiński. - W interwencji trwającej 4 godziny i 10 minut udział brało sześć zastępów straży pożarnej: trzy zastępy z Komendy Powiatowej PSP w Łęczycy, dwa zastępy z OSP w KSRG (OSP Sobótka Stara i OSP Grabów) oraz jeden zastęp z OSP spoza KSRG (OSP Sławęcin), łącznie 24 strażaków.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby nie jeździli na pamięć i stosowali się do oznakowania dróg i bacznie obserwowali innych uczestników ruchu, kierując się zasadą ograniczonego zaufania. Pamiętajmy, bezpieczeństwo na drogach zależny od nas samych.

Zobacz zdjęcia: