wersja testowa serwisu

Tragiczny wypadek w gminie Tuszyn. Jedna osoba nie żyje, kilka trafiło do szpitala

Tragiczny wypadek w gminie Tuszyn. Jedna osoba nie żyje, kilka trafiło do szpitala
fot. OSP Tuszyn

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w miejscowości Wodzinek (gm. Tuszyn). Na miejscu pracowały wszystkie służby ratunkowe.

Zgłoszenie w tej sprawie do stanowisku kierowania KP PSP powiatu łódzkiego wschodniego w Koluszkach wpłynęło około godziny 6:30. W miejscowości Wodzinek zderzyły się dwa samochody osobowe.

- Na miejscu konieczne było użycie ciężkiego zestawu hydraulicznego do zrobienia dostępu do osób poszkodowanych. Jedna osoba zginęła na miejscu, 3 zostały zabrane do szpitala - informują druhowie z OSP Tuszyn.

Dokładne okoliczności zdarzenia ustalają policjanci. Wkrótce więcej informacji.

Aktualizacja: 

Komunikat w tej sprawie wydała także KPP Łódź Wschód. Policjanci przyjęli, że zdarzenie miało miejsce już na terenie miejscowości Wodzin Majoracki.

Jak wynika z wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, 22-letnia kierująca Toyotą wyprzedzała autobus pracowniczy i na łuku drogi zderzyła się z jadącym z naprzeciwka BMW, którym kierowała 46-letnia kobieta.

- Niestety w wyniku odniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniósł pasażer Toyoty, 20-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego, a trzy pozostałe osoby podróżujące Toyotą zostały ranne - mówi sierż. sztab. Aneta Kotynia. - Policjanci przez kilka godzin pracowali na miejscu wypadku. Ustalili świadków oraz wykonali oględziny pod nadzorem prokuratora. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Tuszynie pod nadzorem piotrkowskiej prokuratury.