wersja testowa serwisu

Trawa rośnie, a mieszkańcy pytają: "Co z koszeniem?"

_20210720-132151_1

Ostatnio na łamach naszego portalu pisaliśmy o koszeniu traw na terenie miasta. W odpowiedzi z łęczyckiego magistratu usłyszeliśmy, że koszenie w konkretnych rejonach miejskich odbywa się według ustalonego harmonogramu oraz w zależności od intensywności opadów. Niemniej, w Łęczycy pozostają rejony nieruszone, takie jak ulica Belwederska czy Kaliska, co prowokuje pytania mieszkańców. 

Zgłosili się do nas czytelnicy, którzy pytają o te konkretne ulice. Zwracają uwagę, że – pomijając walory estetyczne – wysoka trawa wpływa także na bezpieczeństwo pieszych, jak w przypadku Alei Jana Pawła II. 

- W przypadkach upałów zaleca się, aby nie koszono traw ze względu na to, że zbierają i przetrzymują wilgoć. Wydaje mi się, że czasem jednak potrzebny jest zdrowy rozsądek – pisze Czytelniczka – Wysoka zieleń na alejach Jana Pawła II mocno ogranicza widoczność. Dorosłego człowieka kierowca dostrzeże, ale z dzieckiem może mieć problem i kiedyś może stać się nieszczęście. 

Droga, jak również chodniki na ulicach Kaliskiej, południowej części alei Jana Pawła II i wschodniego odcinka ulicy Belwederskiej nie należą do miasta, ponieważ znajdują się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 703. Za utrzymanie czystości i porządku w tych miejscach odpowiada Rejon Dróg Wojewódzkich w Poddębicach.

Spytaliśmy w łęczyckim magistracie, czy informowano zarządcę w tej sprawie.

- Problem jest znany i od dłuższego czasu prowadzona jest korespondencja z Rejonem Dróg Wojewódzkich w Poddębicach. W ostatnim piśmie, z dnia 19 lipca, poinformowano nas, że droga wojewódzka 703 była uprzątnięta po sezonie zimowym, w kwietniu. Natomiast w najbliższym czasie wszelkie zanieczyszczenia mają być uprzątnięte – czytamy w odpowiedzi z Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

Zobacz zdjęcia: